LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Anonimni upitnik

KBC Zagreb procjenjuje utjecaj COVID-19 pandemije na mentalno zdravlje studenata

– Pozivamo Vas da se priključite istraživanju ispunjavanjem anonimnog upitnika te na taj način doprinesete uspješnijoj borbi s pandemijom sa psihijatrijskog i psihološkog aspekta. – poručuju iz Klinike za psihijatriju i psihološku medicinu.

– Pozivamo Vas da se priključite istraživanju ispunjavanjem anonimnog upitnika te na taj način doprinesete uspješnijoj borbi s pandemijom sa psihijatrijskog i psihološkog aspekta. – poručuju iz Klinike za psihijatriju i psihološku medicinu.

Istraživačka skupina Klinike za psihijatriju i psihološku medicinu Kliničkog bolničkog centra Zagreb u sklopu međunarodnog projekta Procjena utjecaja COVID-19 pandemije na mentalno zdravlje studenata provodi istraživanje na tu temu – na populaciji studenata u Hrvatskoj. 

– Prema procjenama stručnjaka, aktualna pandemija mogla bi ostaviti posljedice na mentalno zdravlje, stoga bi nam Vaše sudjelovanje u istraživanju dalo vrijedan doprinos boljem razumijevanju aktualnog psihičkog funkcioniranja i budućem kvalitetnijem tretmanu posljedica epidemije i okolnosti vezanih uz epidemiju na mentalno zdravlje studenata u Hrvatskoj. Pozivamo Vas da se priključite istraživanju ispunjavanjem anonimnog upitnika kojem je moguće pristupiti na poveznici te na taj način doprinesete uspješnijoj borbi s pandemijom sa psihijatrijskog i psihološkog aspekta. – poručuju iz Klinike za psihijatriju i psihološku medicinu.

Pojašnjavaju i što istraživanje obuhvaća i tko stoji iza njega:

Naučite kako se nositi s usamljenošću u eri društvenih mreža na online-radionici


Procjena utjecaja COVID-19 pandemije na mentalno zdravlje studenata međunarodno je istraživanje nastalo u suradnji Aristotle Sveučilišta Thessaloniki, Grčka i Svjetskog psihijatrijskog društva. Upitnici procjenjuju različite aspekte općeg mentalnog funkcioniranja te potreba i ponašanja koje bi se mogle pojaviti u populaciji studenata tijekom COVID-19 epidemije, bilo kao posljedica same epidemije ili radi mjera usvojenih u svrhu njezine kontrole. Koordinator je istraživanja profesor Kostas Fountoulakis, sa Sveučilišta Aristotel u Solunu, Grčka. Koordinator za Hrvatsku je istraživačka skupina Klinike za psihijatriju i psihološku medicinu Kliničkog bolničkog centra Zagreb pod vodstvom profesora Mire Jakovljevića. 
Dodaju i kako je Etičko povjerenstvo KBC-a Zagreb odobrilo istraživanje te napominju kako je ono anonimno, odnosno kako su podaci dostupni samo istraživačima te se analiziraju na grupnoj razini.

Bez straha, osude i prethodne prijave: besplatne grupe podrške za mentalno zdravlje studenata splitskog Sveučilišta


FOTO: UNSPLASH