LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Online radionica

Održana radionica o pomoći studentima sa psihološkim problemima

Na radionici se podizala svijest o mentalnom zdravlju studenata, potencijalnim znakovima problema i mjerama za pomoć.

Na radionici se podizala svijest o mentalnom zdravlju studenata, potencijalnim znakovima problema i mjerama za pomoć.

Agencija za znanost i visoko obrazovanje održala je 22. rujna online radionicu na temu prepoznavanja znakova poteškoća i pristupa studentima sa psihološkim problemima. 

Održala se u okviru europskog projekta SKAZVO, kojemu je cilj unaprijediti sustav osiguranja i unaprijediti kvalitetu visokog obrazovanja – ovim projektom pokušavaju se unaprijediti nastavničke kompetencije u raznim poljima.

Naučite kako se nositi s usamljenosti u eri društvenih mreža na „online” radionici



Radionica je bila namijenjena visokoškolskim nastavnicima te djelatnicima psiholoških savjetovališta i karijernih centara. Cilj je povećati senzibilitet za problematiku mentalnog zdravlja kod studenata i odgovarajući pristup i podršku za njih. 

Sudjelujte na radionici o budućnosti mikroelektronike, uz mogućnost prijave radova i osvajanje nagrada


Događaj su vodile doc. dr. sc. Jasminka Juretić i Ines Jakovčić, univ. spec. psych. iz Psihološkog savjetovališta Sveučilišnog savjetovališnog centra Sveučilišta u Rijeci. U prezentaciji s radionice, koja se može naći na objavi događaja, mogu se vidjeti neke od indikacija i uputa kako pomoći studentima koji se susreću sa psihološkim problemima. 

Recimo, neki od pokazatelja razvoja psiholoških poteškoća jesu nagla promjena u izvršavanju fakultetskih obveza, upadljive promjene u izgledu, promjene u raspoloženjima te nemir i ubrzan govor.

Bez straha, osude i prethodne prijave: besplatne grupe podrške za mentalno zdravlje studenata splitskog Sveučilišta



Kao pomoć osobi s anksioznošću ili depresijom treba je potaknuti da govori o svojim osjećajima, pokazati brigu i kontaktirati stručne službe – ali ne i preuzimati preveliku odgovornost, ili, s druge strane, ignorirati i minimalizirati osjećaje te osobe.
FOTO: PEXELS