Psihozij 2014.: skup studenata psihologije FFZG-a
Psihozij, skup studenata psihologije, ove se godine održava četvrti put po redu. Vrijeme i mjesto radnje je 16. do 18. svibnja 2014. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Psihozij, skup studenata psihologije, ove se godine održava četvrti put po redu. Vrijeme i mjesto radnje je 16. do 18. svibnja 2014. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Psihozij, skup studenata psihologije, ove se godine održava četvrti put po redu. Vrijeme i mjesto radnje je 16. do 18. svibnja 2014. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
Psihozij je mjesto gdje studenti imaju priliku izložiti svoje znanstvene radove, razmjenjivati ideje i iskustva i stjecati nove spoznaje.
Cilj je Psihozija omogućiti studentima da kreiraju, izlažu i slušaju znanstvene radove, posjećuju interaktivne radionice i plenarna predavanja, koja će ove godine održati ugledni stručnjaci iz inozemstva i Hrvatske te komuniciraju sa studentima s drugih sveučilišta. Sva izlaganja, predavanja i radionice su besplatne i otvorene i za druge studente i posjetitelje izvan Fakulteta.
Pregled prošlih Psihozija
Psihozij je utemeljen 2011. Predstavlja vježbaonicu za istraživačke radove studenata psihologije iz cijele regije. Dana 8. travnja 2011. održan je prvi Psihozij. Svoje su prve istraživačke radove tada izlagali studenti Filozofskog fakulteta, Hrvatskih studija i studentice iz Novog Sada. Nakon toga je odlučeno – Psihozij je projekt s kojim STUP mora nastaviti.
Na Psihoziju 2012. održane su prezentacije devet studentskih radova te dva gostujuća predavanja – plenarno predavanje prof. dr. sc. Željke Kamenov o rodnoj ravnopravnosti i predavanje kolege Ivana Flisa o JEPS-u, časopisu udruge europskih studenata psihologije (EFPSA). Na kraju – domjenak za sve izlagače i posjetitelje, čiji se broj procjenjuje na stotinjak ljudi. Iako još mlad, projekt je pokazao veliki potencijal za rast i omogućavanje nadolazećim generacijama da svoje istraživačke prvijence okušaju još za vrijeme studija.
Na Psihoziju 2013. održane su prezentacije trinaest studentskih radova i plenarno predavanje prof. dr. sc. Nataše Jokić-Begić o kognitivno-bihevioralnoj terapiji i neuroznanosti. Nakon domjenka, u večernjim satima organizirano je druženje u caffe baru Akademija. Osim studenata Odsjeka na FFZG-u, svoje su radove izlagali i studenti Hrvatskih studija i FF-a u Rijeci, a kao pasivni sudionici sudjelovali su studenti svih fakulteta psihologije u Hrvatskoj te studenti iz Mostara i Novog Sada.
Zanimljiva i poučna izlaganja
Ove godine Ida Poljan iz Centra za odgoj i obrazovanje Vinko Bek govorit će o komunikaciji s osobama oštećenog vida, doc. dr. sc. Anita Korajlija s Katedre za zdravstvenu i kliničku psihologiju objasnit će vam kako potaknuti osobe koje imaju psihičke smetnje da potraže pomoć, a sve o kockarstvu možete saznati na radionici dr. sc. Aleksandre Huić s Katedre za socijalnu psihologiju, koja će govoriti o najčešćim kognitivnim distorzijama koje ga potiču.
Za sve one koji su usmjereni na profesionalni rast i razvoj, specijalistica organizacijske i industrijske psihologije Tanja Pureta, govorit će o važnosti samoprezentacije za uspjeh u poslu, a stručna savjetnica za karijerno savjetovanje studenata, Ivana Rajić Stojanović, o upravljanju karijerom.
Budući da je rok za pasivne prijave bio 6. svibnja, svi zainteresirani mogu prisutstvovati plenarnim predavanjima. Plenarni predavači su:
DR. SC. ZVONIMIR GALIĆ, (IMPLICITNA) LIČNOST I RADNO PONAŠANJE: U POTRAZI ZA IDEALNOM MJEROM
Dr. sc. Zvonimir Galić docent je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu na Katedri za psihologiju rada. Godinu dana proveo je na Sveučilištu Purdue na postdoktorskom studiju, gdje je nagrađen za svoj istraživački rad. Motivacijska psihologija, selekcija osoblja i industrijska psihologija neka su od područja kojima se bavio tijekom svoje karijere, a sudionicima Psihozija objasnit će zašto istraživanja osobina ličnosti, suprotno očekivanjima, ne potvrđuju njihovu važnost za predviđanje uspjeha u poslovima. Također, moći ćete saznati pomoću kojih suvremenih mjera nesvjesnih motiva možemo bolje razumjeti i predviđati organizacijsko ponašanje.
DR. SC. TIZIANO AGOSTINI, STUDIES ON VISUAL INFORMATION USED BY GOALKEEPERS WHILE SAVING A PENALTY
Drugi plenarni predavač, dr. sc. Tiziano Agostini, dolazi sa Sveučilišta u Trstu, a bavi se istraživanjem u području kognitivne sportske psihologije proučavajući načine kojima sportaši nastoje maksimalizirati svoj učinak. Kroz teorijski dio, ali i prikaze njihovih triju eksperimenata, uz pomoć kolege Fabrizija Sorsa sudionicima će objasniti koje vizuo-spacijalne strategije koriste golmani pri obrani penala. Vjerujemo da ćete saznati mnogo novih, zanimljivih informacija, ali i promjeniti pogled na nadolazeće Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu.
Informacije o Psihoziju pratite i na Facebook stranici.