Europske sveučilišne igre

Velika taekwondo bronca studentice Zdravstvenog veleučilišta

Članica taekwondo kluba Čigra Katarina Mihaljević sudjelovala je na Europskim sveučilišnim igrama. Nakon četiri teške borbe, zauzela je treće mjesto.

Europske sveučilišne igre privedene su kraju. Tako su Zagreb i Rijeka bili gradovi domaćini za pet tisuća studenata iz 45 europskih zemalja s 250 sveučilišta u razdoblju od 17. do 25. srpnja. Studenti su dokazivali svoje vještine natjecanjima u 21 sportu u muškoj, ženskoj i para konkurenciji.

Članica taekwondo kluba Čigra, Katarina Mihaljević, sudjelovala je na ovom međunarodnom događanju. Ova studentica Zdravstvenog veleučilišta izborila je svoj nastup na Igrama na prvenstvu Hrvatske za studente i studentice, koje je bio sastavni dio Čigra Opena, osvojivši zlatnu medalju. Dugotrajne kondicijske i taktičke pripreme ostvarile su toliko željeni rezultat – medalju na Europskim Sveučilišnim igrama.

U nešto drugačijem sustavu natjecanja, gdje se i natjecateljima koji izgube borbu pruža šansa za popravak, Katarina je nakon četiri teške borbe zauzela treće mjesto i osvojila broncu. Vrućina, sparina i prolongiranje natjecanja do kasnih večernjih sati nisu je omele da teške treninge pretvori u brončanu medalju zlatnog sjaja.