LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
PRETRAGA PO KLJUČNOJ RIJEČI:
Nove dimenzije spolnosti (11)

Zablude o spolnim organima

Neke vagine imaju zube, sperma nema kalorija, penis se ne može slomiti – tek su neke od zabluda u koje mnogi i danas vjeruju.

Razbijanje stereotipa i mitova o aseksualnosti

Aseksualnost je pojam koji je nedovoljno prisutan u društvu. Donosimo vam činjenice i razbijamo mitove u pogledu ove seksualne orijentacije u cilju osvještavanja društva.

Činjenice i mitovi o induciranom prekidu trudnoće

Pobačaj je i danas kontroverzna tema koja se nalazi u središtu žustrih polemika i rasprava. Donosimo vam detalje o samom postupku prekida trudnoće i mitovima koji se nerijetko vežu uz isti.

7 najčešćih mitova o menstruaciji

Menstruacija je normalna pojava u životu svake žene i o njoj treba otvoreno razgovarati. Zanemarivanjem takvih tema dolazi do vjerovanja u mitove o vlastitom tijelu poput tvrdnje da do izostanka mjesečnice dolazi samo u slučaju trudnoće ili one da sve žene imaju jednake cikluse.

Rezultati ankete: Trudnoća i spolne bolesti najveći uzročnici straha nakon seksa

Rezultati ankete provedene u sklopu projekta Nove dimenzije spolnosti pokazali su da otprilike 45 posto sudionika ponekad osjeća strah nakon seksa, oko 40 posto njih ne osjeća strah, a 12 posto ga uvijek osjeća. Najčešći je uzrok straha neželjena trudnoća, nakon čega slijedi strah od spolno prenosivih bolesti te drugi, psihološki uzroci.

Kako do ginekoloških pregleda u najvećim sveučilišnim središtima Hrvatske

Promjena mjesta stanovanja za vrijeme studiranja donosi i probleme vezane uz promjenu liječnika opće i dentalne medicine, a studentice u ovome razdoblju često odabiru svojega prvoga ginekologa ili mijenjaju onoga kod kojega su išle dok se nisu preselile zbog fakulteta. Stoga djevojakama navodimo korisne informacije kod odabira ili promjene ginekologa u raznim gradovima.

Koristim kontracepcijsku pilulu – imam li razloga za brigu?

Kontracepcijske pilule jedan su od najkontroverznijih farmaceutskih proizvoda, ali su i poprilično istražene. Prije njihove upotrebe važno je savjetovati se s ginekologom koji će odrediti pravilnu terapiju, upoznati pacijenticu s pravilnim načinom primjene i upozoriti ju na moguće nuspojave.

Činjenice i mitovi o spolno prenosivim bolestima: istospolni parovi

U još jednom članku iz serijala „Nove dimenzije spolnosti” razbijamo mitove o spolno prenosivim bolestima koji se tiču istospolnih parova.

Rezultati ankete: Dečki uglavnom ne koriste zaštitu, prezervativ najkorištenija metoda

Rezultati ankete u sklopu projekta „Nove dimenzije spolnosti” pokazali su da malo više od 70% sudionika koristi zaštitu tijekom seksa i to u većini slučajeva prezervative, oko 19% ponekad koristi zaštitu, dok 10% prakticira nezaštićeni seks.

ANKETA: Koju vrstu zaštite koristite i koliko često?

Postoje razne metode kontracepcije od kojih su najpoznatije prezervativi i kontracepcijske pilule, no postoje i one koje se često primjenjuju, iako skoro uopće nisu pouzdane. Često olako shvaćamo važnost korištenja zaštite tijekom seksa, a vi imate priliku anonimno otkriti koja vam je metoda kontracepcije najdraža i koliko ju često koristite.