Koje aplikacije najviše troše energiju baterije?
Pogledajte koje od najpopularnijih aplikacije najviše „ubijaju“ bateriju. Imate li baš svaku?
Pogledajte koje od najpopularnijih aplikacije najviše „ubijaju“ bateriju. Imate li baš svaku?
Većina ljudi provodi mnogo vremena na svojim pametnim i manje pametnim telefonima, a prosječan korisnik smartphonea ima oko tridesetak aplikacija na mobitelu. Iako svi redovito punimo bateriju ili zamjenjujemo staru sa novom, pored toga što otprilike znate koje su to stvarčice na vašem mobitelu koje ju iscrpljuju, u nastavku pogledajte koje aplikacije najviše „ubijaju” bateriju.
Od najčešće korištenih aplikacija bateriju najviše troše bateriju one koje se aktiviraju čim upalite mobitel. Nova istraživanja kompanije AVG Technologies pokazuju kako su najčešće korištene aplikacije koje se odnose na društvene mreže, slanje poruka i streaming. U ovu kategoriju aplikacija spadaju Facebook aplikacija i Facebook Messenger.
Zatim slijede Kik i WhatsApp. Aplikacije poput ovih konstantno rade u pozadini telefona i uvijek su spojene na internet zbog česte potrebe za ažuriranjem vlastitog sustava. Ova istraživanja AVG Technologiesa provedena su na više od jednog milijuna korisnika AVG AntiVirus aplikacije diljem svijeta u prva tri mjeseca 2015. godine
Pored ove vrste aplikacija postoje i one koje se ne pokreću automatski paljenjem mobitela, ali svejedno troše veliku količinu energije. To su Amazon, LINE, Snapchat, Spotify i Netflix.
Iako igrice na mobitelima nisu bile uključene u ovo istraživanje zanimljivo je saznati koje su najveći potrošači energije. Mada uvelike troše bateriju pri aktivnom igranju, malo je tko mogao odolijeti najpopularnijima: Candy Crush Soda Saga, Candy Crush Saga, Clash of Clans, Crossy Road i Solitaire.
Ponuda različitih aplikacija na tržištu je ogromna. Zauzimaju mnogo memorije i troše jako puno energije, a baterije zaostaju za njima. Kako bi poboljšao vijek trajanja baterije, Google je krenuo u nadogradnju Androida predstavljajući novi Android M.
Izgledat će slično svom prethodniku Lollipopu, ali trebao bi produljiti vijek trajanja baterije. Uvodi se nova opcija – Doze, pa će tako Android M u slučaju dulje neaktivnosti uređaja telefon staviti u hibernaciju. Dok je u tom stanju, smartphone će imati alarm i dostavljati važne poruke.
Prema testiranju u Googleu, u standbyu s Androidom M, Nexus 9 ima dvostruko dulji vijek baterije. Isto tako, AVG je pri svom istraživanju najvećih potrošača baterije ponudio rješenja za produljenje vijeka trajanja baterije, a to su ograničavanje push notifikacija, isključenje Wi-Fi veze, smanjenje svjetline zaslona i isključenje usluga lokacije.
Pomoću nekoliko napisanih savjeta pokušajte sačuvati svoju bateriju od previše korištenih aplikacija koje „rade” i kada vi to ne mislite.