LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Kompjuter u malome

i.am PULS – ne usuđujte se nazvati ga satom!

Iako PULS izgleda kao sat, zapravo je kompjuter i mobitel u jednom.

Iako PULS izgleda kao sat, zapravo je kompjuter i mobitel u jednom.

Napredak tehnologije prati zahtjev za što minimalističkim pristupom u korištenju novih gadgeta. Uz neke iznimke, poput novog iPhonea ili Nabi tableta koji je trenutno rekorder po veličini i izgleda kao prosječan LCD televizor, pojedinci nastoje umanjiti nove izume kako bi bili praktični, a ujedno uključivali mnogo funkcija.

U tehnološku utrku s velikim kompanijama su se uključile i slavne osobe iz filmske i glazbene industrije. Neki od primjera su Tom Hanks koji je izmislio aplikaciju za iPad koja imitira pisaću mašinu, a Neil Young je stvorio PonoPlayer, uređaj koji producira .flac datoteke i jeftina je zamjena za iPod.

Nizu slavnih osoba se priključio i will.i.am, član grupe The Black Eyed Peas koji je uspješno izgradio svoju karijeru i izvan benda. Njegov izum se zove PULS, a tijekom svake prezentacije u nekoj emisiji will.i.am će naglasiti kako ovaj izum nije sat.

Pametne naočale ili alat za špijuniranje? Studenti eksperimentom otkrili mračnu stranu ove tehnologije


Iako PULS izgleda kao sat, on je zapravo kompjuter i mobitel u jednom. Ovaj mini kompjuter radi neovisno o vašem pametnom telefonu, no postoji opcija da ih sinkronizirate ili da u potpunosti odbacite mobitel. Pomoću PULS-a možete slušati glazbu, slati mailove, zvati i slati SMS poruke, pregledavati web stranice i mnogo drugih stvari. PULS ima i ugrađenu kameru s kojom možete snimati video i fotografije i uploadati ih na različite stranice poput Facebooka, Twittera, Instagrama i slično.

Sagrađen na temeljima Androida, PULS ima novi operativni sistem naziva AneedA. Pomoću vokalnih naredbi možete pronaći željenu pjesmu, grupu ili funkciju. AneedA je poput Siri na iPhoneu te će vam uz prikazane podatke odgovoriti i zvukovno. Uređaj radi uz pomoć touch screen tehnologije, tako da apsolutno sve na njemu radite uz pomoć kažiprsta.

U novoj epizodi Studentski.hr TV podcasta otkrivamo kako tehnologija mijenja živote ljudi, posebice mladih


Poput pametnih telefona, i PULS ima touch screen tipkovnicu koja izgleda veoma nezgrapno, a upitno je i je li prilagođena tržištu izvan engleskog govornog područja, s obzirom da se u prvim prikazima funkcioniranja ovoga gadgeta svo tipkanje svodi na već unesene obrasce u engleskom jeziku.

PULS ima dual core od 1.5GHz, HSPA+ dualband (850/1900 MHz) i GSM quad band (850/900/1800/1900 MHz). 1.7-inčni PMOLED touch screen displej sa jednim gigabajtom radne memorije i 16 gigabajta dostupnih za spremanje ostalog sadržaja poput glazbe i dokumenata navodno garantira kako će ovaj kompjuter u malom zadovoljiti sve dnevne tehnološke potrebe običnog čovjeka. Uz to, u PULS je ugrađen i Bluetooth 4.0, WiFi (802.11 b/g/n) te GPS/AGPS mreža.

Sveučilište Algebra domaćin je sedmog „CASSINI Hackathona”, a glavna je nagrada čak 3000 eura


Zanimljivo je na ovom malom uređaju promatrati koliko se tehnologija promijenila i koliko toga stane u mali prostor. No, treba se zapitati nije li ovo samo hir slavnih osoba koje ne znaju kuda više sa novcima, pa izmišljaju razne gadgete koji postaju sve besmisleniji i natrpani funkcijama koje su do sada bile uredno prezentirane na laptopima, tabletima i mobitelima. Svakako, PULS će možda doći dobro jednoj zvijezdi koja je svakodnevno u pokretu i koja žudi za modernim stvarima, no čisto sumnjamo kada se PULS plasira na tržište da će biti dostupan bilo kojem pojedincu, kako se dosada tvrdilo. 

FOTO: SCREENSHOT/PULS