LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Erasmus+ projekt

Mladi iz Hrvatske s europskim partnerima u Litvi o važnosti emocionalne inteligencije

U sklopu projekta „Emotions in Motion” 25 mladih iz 5 država okupilo se u mjestu Rietava kako bi sudjelovali u aktivnostima zasnovanima na metodama neformalnog i informalnog učenja u svrhu osnaživanja svojih kompetencija u području emocionalne inteligencije.

U sklopu projekta „Emotions in Motion” 25 mladih iz 5 država okupilo se u mjestu Rietava kako bi sudjelovali u aktivnostima zasnovanima na metodama neformalnog i informalnog učenja u svrhu osnaživanja svojih kompetencija u području emocionalne inteligencije.

Erasmus+ projekt razmjene mladih pod nazivom Emotions in Motion održao se od 19. do 28. kolovoza u Litvi. Osmislile su ga i organizirale mlade osobe iz Litve (Rietavo atviras jaunimo centras), Poljske (Fundacja Instytut Działań Twórczych), Rumunjske (ASK Yourself), Španjolske (Ticket2Europe) te iz hrvatske organizacije iz Gvozda – Suncokret centar za razvoj zajednice, kako bi podigle svijest o važnosti emocionalne inteligencije u svakodnevnom životu svojiih vršnjaka. 

Nakon priprema u svojim nacionalnim grupama 25 mladih iz 5 država okupilo se u mjestu Rietava kako bi sudjelovali u radionicama i drugim aktivnostima zasnovanima na metodama neformalnog i informalnog učenja u svrhu osnaživanja svojih kompetencija u području emocionalne inteligencije. Svaku od partnerskih organizacija predstavljalo je 5 mladih osoba (1 voditelj skupine i 4 sudionika) u dobi od 16 do 30 godina.

Mladi su u interkulturalnom okruženju učili kako prepoznati komponente emocije, radili su osobnu SWOT analizu, bavili su se otkrivanjem preferiranog stila učenja, učili kako biti empatičan, educirali se o osnovama motivacije, snazi ranjivosti, nošenju sa stresom, efektivnoj nenasilnoj komunikaciji i sl. Nastavit će i u narednom periodu s aktivnostima u svojim lokalnim zajednicama gdje će održavati prezentacije o iskustvu sudjelovanja, ali i o Erasmus+ prilikama. 

Kako izgleda život mladih u današnjem društvu?


Sudjelovanjem u ovom projektu mladi su razvijali neke od 8 ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje, primjerice komunikacija na stranim jezicima, učiti kako učiti, socijalna i građanska kompetencija, a na koji su način razvili nova znanja, vještine i stavove – naveli su u svojem Youthpass certifikatu, alatu za usvajanje i priznavanje neformalnog učenja koji je priznala Europska komisija.

Otvoren je poziv za 2025. godinu u okviru Europskih snaga solidarnosti, evo kako se uključiti


IZVOR: SUNCOKRET CENTAR ZA RAZVOJ ZAJEDNICE
FOTO: RIETAVAS OPEN YOUTH CENTER