LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Osnaživanje budućih generacija

Međunarodni je dan borbe protiv korupcije, ove se godine ističe ključna uloga mladih

Mladima, koji su nositelji integriteta u budućnosti, treba dati glas i dopustiti im da izraze svoje brige, poručilo je Vijeće za provedbu Kodeksa ponašanja državnih dužnosnika u tijelima izvršne vlasti.

Mladima, koji su nositelji integriteta u budućnosti, treba dati glas i dopustiti im da izraze svoje brige, poručilo je Vijeće za provedbu Kodeksa ponašanja državnih dužnosnika u tijelima izvršne vlasti.

Povodom današnjeg obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv korupcije Vijeće za provedbu Kodeksa ponašanja državnih dužnosnika u tijelima izvršne vlasti poručilo je da se ove godine nastoji istaknuti ključna uloga mladih u borbi protiv korupcije.  

Odrastanje u digitalnoj eri: kako prema mišljenju psihologa Gen Z percepira svijet?


Dvogodišnja kampanja pod nazivom Ujedinjeni s mladima protiv korupcije: Oblikovanje sutrašnjeg integriteta, čiji je cilj istaknuti vitalnu ulogu mladih u borbi protiv korupcije, dovest će mlade na 11. sjednicu Konferencije država stranaka Konvencije UN-a protiv korupcije (CoSP11) u Dohi 2025. Kako se navodi u priopćenju Vijeća, mladi će ondje imati priliku predstaviti svoje apele izravno svjetskim čelnicima, pozivajući ih da podrže budućnost u kojoj mogu napredovati bez korupcije.

Prijavite se za besplatni ljetni program međunarodnog prava u Nizozemskoj


Mladima, koji su nositelji integriteta u budućnosti, treba dati glas i dopustiti im da izraze svoje brige, poručilo je Vijeće za provedbu Kodeksa ponašanja državnih dužnosnika u tijelima izvršne vlasti te istaknulo da su korupcijom pogođeni svi građani, pa tako i mladi koji posjeduju viziju i inovativne ideje potrebne za stvaranje budućnosti utemeljene na integritetu. Mladima treba dati mjesto za stolom i osnažiti ih da se bore protiv korupcije te tako potaknuti trajnu promjenu.

Podebljajte svoj životopis uz UN-ov online volonterski program: od dizajna do pravnih savjeta


Vijeće je također istaknulo i da u Hrvatskoj, prema posljednjem Istraživanju percepcije korupcije mladih (Osnaživanje budućih generacija za borbu protiv korupcije), 79 posto mladih smatra da edukacija o korupciji i njezinim posljedicama nije dovoljno zastupljena u školama i fakultetima. 

IZVOR: HRT
FOTO: GETTY IMAGES / ILUSTRACIJA