Sami ste si krivi za posljedice poziva stražnjicom!
Osoba koja upravlja uređajem i ne poduzme jednostavne mjere da se zaštiti od izloženosti svojih razgovora trećoj strani ne treba ni očekivati privatnost.
Osoba koja upravlja uređajem i ne poduzme jednostavne mjere da se zaštiti od izloženosti svojih razgovora trećoj strani ne treba ni očekivati privatnost.
Je li vam se ikad dogodilo da ste mobitel spremili otključan u džep, ni ne sluteći kakve se stvari mogu dogoditi slučajnim pritiskanjem raznih tipki? Često se dogodi da kad ponovno izvadite mobitel morate provesti određeno vrijeme vraćajući na stare postavke koje su se ispremiješale tijekom premetanja uređaja po džepovima ili torbi.
No, što se događa kad slučajno nazovemo nekoga na takav način i ostavimo ga na vezi dovoljno dugo da čuje naše razgovore s drugim ljudima?
Zanimljiva priča dolazi iz SAD-a.
Sve je započelo kad je predsjednik odbora Zračne luke Cincinnati/North Kentucky, James Huff, slučajno nazvao jednu svoju djelatnicu, Carol Spaw. Spaw je ostala na liniji čak 91 minutu, a između ostalog je u razgovoru Huffa i njegove žene čula da planira otpustiti direktora zračne luke.
Spaw je to odmah prijavila ostalim članovima odbora, a ubrzo je uslijedila i tužba u kojoj se Huff žalio na kršenje privatnosti i prisluškivanje. Spaw nije proglašena krivom.
Sudac Danny Boggs iz Cincinnatija odlučio je da se takva vrsta slučajnog poziva ne svrstava u kategoriju kršenja privatnosti:
- Osoba koja upravlja uređajem i ne poduzme jednostavne mjere da se zaštiti od izloženosti svojih razgovora trećoj strani ne treba ni očekivati privatnost. - zaključio je sudac Boggs.
Ukratko, slučajni poziv je kao otvaranje prozora i vrata na kući ili stanu. Zakon vas ne može zaštititi od brojnih pogleda koji će sigurno biti upućeni u tom smjeru.
Zato, zaključajte svoje mobitele jer nikad ne znate što se može dogoditi.