LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Pomagala za studente

Ne možete pronaći seminarsku literaturu i alate za kreativan sadržaj? Provjerite ove stranice

Upoznajemo vas s nekoliko izvora na kojima biste mogli pronaći literaturu potrebnu za pisanje znanstvenih, stručnih i drugih radova, uz korisne alate za izradu kreativnih sadržaja.

Upoznajemo vas s nekoliko izvora na kojima biste mogli pronaći literaturu potrebnu za pisanje znanstvenih, stručnih i drugih radova, uz korisne alate za izradu kreativnih sadržaja.

Studenti se nerijetko muče s pronalaskom literature za seminare ili druge radove koje pripremaju, a ponekad im je potrebna i pomoć za kreiranje popratnog kreativnog sadržaja. Iz tog razloga donosimo popis od nekoliko stranica koji će vam olakšati izvršavanje studentskih obveza uz pripadajuće savjete.
 
GFOS 

Pod karticom usluge u padajućem izborniku Digitalni alati za praćenje procesa učenja i formativno vrednovanje kada postavimo pokazivač miša, otvori se još jedan padajući izbornik koji nudi mnoštvo opcija. Jedna od opcija su, primjerice, Alati za izradu filmova.
 

Intervju s rektorom Sveučilišta u Zadru: spoj tradicije i inovacije u suvremenom obrazovanju


Foto: screenshot

GISKO e-izvori

Na stranici GISKO-a (Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek) pod karticom e-izvori opet nailazimo na padajući izbornik s brojnim mogućnostima. Pod karticom repozitoriji postoji mnoštvo znanstvenih, diplomskih, završnih i drugih radova. Također je na stranici moguće pronaći opciju Pitaj knjižničara pod odjeljkom E-zahtjevi. 

Foto: screenshot
 
JSTOR

Istraživanje kaže da rođeni u siječnju dobivaju najmanje poklona od svih


JSTOR pruža pristup više od 12 milijuna članaka, knjiga i primarnih izvora u 75 područja. Ova platforma za istraživanje i podučavanje surađuje s akademskom zajednicom – knjižnicama pomaže u povezivanju studenata i profesora sa sadržajem, istodobno smanjujući troškove i povećavajući prostor na policama. 
Foto: screenshot
 
Google znalac (Google scholar)

Riječ je o usluzi koju na svojoj tražilici nudi Google. Ondje je moguće pretraživati znanstvenu i stručnu literaturu pojedinih autora na internetu. Postoje četiri mogućnosti traženja: sa svim riječima, s točnim izrazom, s barem jednom od riječi, bez riječi, no postoje i mogućnosti kombiniranja. Za sve radove koje pronađe Google znalac nudi poveznicu na pune tekstove. 

Foto: screenshot
FOTO: UNSPLASH