Mogućnosti za stjecanje dodatnog znanja
Poslodavci osim diplome sve više cijene neformalno, izvannastavno obrazovanje koje stječeš za vrijeme studiranja i po završetku fakulteta. Izdvajamo sedam mogućnosti za stjecanje dodatnog obrazovanja koje će ti pomoći da proširiš svoje horizonte, a ne zahtijevaju mnogo resursa.
Poslodavci osim diplome sve više cijene neformalno, izvannastavno obrazovanje koje stječeš za vrijeme studiranja i po završetku fakulteta. Izdvajamo sedam mogućnosti za stjecanje dodatnog obrazovanja koje će ti pomoći da proširiš svoje horizonte, a ne zahtijevaju mnogo resursa.
Čak i ako tvoji fakultetski dani ubrzo završavaju ili ti je diploma već u rukama, obrazovanje ne prestaje. Mnogi koriste diplomu kao izliku za prestanak educiranja, no u vremenu brzih promjena potrebno je kontinuirano i proaktivno raditi na sebi i svom znanju. Izdvajamo sedam mogućnosti za stjecanje dodatnog obrazovanja koje će ti pomoći da proširiš svoje horizonte i stekneš što više znanja, a ne zahtijevaju mnogo resursa.
1. Online tečajevi
2. Predavanja i događaji u gradu
Dvorane fakulteta nisu jedino mjesto za slušanje lekcija - knjižnice, muzeji, klubovi mladih i udruge često organiziraju edukacijske i motivacijske događaje na koje dovedu stručnjake iz određenih područja kao govornike te potiču panel diskusije i upite gostiju. Razgovori koje ćeš voditi tamo vjerojatno će ti biti draži nego oni u polupraznim dvoranama tvog fakulteta u 10 ujutro, a upoznat ćeš nove ljude koji za mjesec dana mogu biti tvoji poslovni partneri, prijatelji ili nešto više.
3. Izleti i putovanja
Okupi ekipu koju zanimaju slične stvari - muzeji, akvariji, povijest ili istraživanje novih kultura, provedi dan s njima i posjetite zanimljive lokacije svoga grada i okolice koje inače ne bi posjetio sam. Ili još bolje, hrabro otiđi sam u neko novo mjesto i stekni iskustvo solo-travelera.
4. Klubovi i udruge
Pronađi osobe koje se zanimaju za ista područja kao i ti. Osim što će ti biti zanimljivo zajednički raditi na tom području, novi kontakti i međusobno dijeljenje znanja i informacija koristit će ti u svakom pogledu, te začiniti tvoje dane novim zadatcima i avanturama.
5. Znanstveni radovi
Svi mi volimo blogove i portale s kratkim edukativnim člancima i nadamo se da ćemo iz jednog kratkog članka izvući ogromnu količinu novih informacija za našu struku. Kao što već znaš, realnost nije baš takva, a najviše informacija o temama koje nas zanimaju možemo pronaći u knjigama i znanstvenim radovima. Izvori koje preporučamo su portal znanstvenih časopisa Hrčak i svima dobro poznat Google Znalac, internetski pretraživač znanstvene literature.
6. Knjižnica
Najbolji resurs za obogaćivanje znanja oduvijek je bila dobra stara knjižnica. Na policama ćeš zasigurno pronaći knjige koje će ti proširiti vidike i upoznati te s nekim područjem za koje možda nisi znao da postoji.
7. Volontiranje
Odlična prilika za nova praktična iskustva i kontakte. Imaš diplomu iz područja marketinga? Pronađi udrugu ili startup koji treba tvoju pomoć u promociji te na taj način sakupi praktično iskustvo u području za koje si se obrazovao.