LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Male mudrosti

Savjeti za olakšavanje mukotrpne potrage za poslom

Neovisno o tome tražiš li posao već mjesecima ili si tek krenuo u potragu, donosimo ti savjete koji će ovaj proces učiniti bezbolnijim.

Neovisno o tome tražiš li posao već mjesecima ili si tek krenuo u potragu, donosimo ti savjete koji će ovaj proces učiniti bezbolnijim.

Predao si bezbroj životopisa i javio se na još više oglasa za posao, ali nikako da dobiješ odgovor na svoju molbu? Postao si toliko frustriran da si odustao od traženja i kauč pretvorio u svoje cjelodnevno stanište, bez ikakve želje i volje da nastaviš s potragom? Nemoj odmah rasparati diplomu. Pomoći ćemo ti malim savjetima koji će te podići i vratiti u igru.

1. Odredi cilj

Za početak, najvažnije je odrediti svoj cilj. Ako se prijavljuješ na više različitih poslova, vodi evidenciju na što si se prijavio, gdje si poslao životopis, do kada traje natječaj. Na jedan papir zapiši sve što trebaš napraviti, tako da kada to obaviš, označiš kao riješeno i odmah se osjećaš bolje. Osim dobrog osjećaja, na ovaj način točno ćeš znati što si obavio, a što nisi, tako da se nećeš buditi usred noći paničareći o nekoj obavezi za koju nisi siguran imaš li je uopće. Ako netko od tvojih prijatelja također traži posao, možeš ih pozvati na piće i s njima razmijeniti informacije o tome gdje ste se sve prijavili; možete čak napraviti i prijateljsko natjecanje kako biste ustanovili tko se prijavio na više natječaja.

FOTO: Pixabay
 
2. Pronađi prijatelja ili mentora

Kako pronaći posao nakon faksa? Praktični savjeti za studente u Rijeci


Posao je najlakše tražiti zajedno. Pokušaj se povezati s ljudima koji ti mogu ponuditi svjež pogled na situaciju, ali i dati novu ideju o tome što tražiti. Također, uvijek je dobro zamoliti nekoga bližnjega da pročita tvoj životopis kako bi bio siguran da si naveo sve što je potrebno. Puno je lakše jadati se prijatelju koji je u istoj situaciji kao i ti. Osim što vas to zbližava, također te i motivira da nastaviš tražiti. Redovito obilazi poslovne sajmove, prošetaj po gradu kako bi ustanovio koji su poslovi traženi. Nije dovoljno sjediti doma ispred laptopa i nadati se najboljem. Važno je stalno biti u pokretu i što bolje upoznati okolinu te na taj način stvoriti nova poznanstva i nove poslovne prilike.

3. Ne uspoređuj se s ostalima

Iako je ovo bila popularna metoda tvojih roditelja (pogotovo mame) tijekom tvojeg obrazovanja, vrijeme je da se riješiš loših navika. Svaki grad ima drugačiju ponudu poslova, ali i potražnju zaposlenika, tako da se nemoj uspoređivati s kolegama s fakulteta. Neki od njih imali su siguran posao nakon fakulteta, dok su drugi pristali na prvi posao koji su pronašli. Sjeti se svoga cilja i slijedi ga. Nemoj dopustiti da te drugi ljudi zaustave u tvome naumu. Ovo je vrijeme kada trebaš biti siguran u sebe.

FOTO: Pinterest
 

Za sve one koji bi mijenjali posao: ZET nudi prekvalifikaciju od 3 000 eura – besplatno


4. Pronađi inspiraciju

Scrollaj Pinterestom, istraži Youtube. Nemoj prestajati tražiti motivirajuće tekstove, slike i videe koji će te potaknuti da se i dalje trudiš. Iako zvuči kao sitnica bez učinka, ovo je strategija koja će te spriječiti da odustaneš od traženja. Svaki put kada se probudiš pronađi novu inspiraciju te pozitivno započni dan.

5. Ostani pozitivan

Kada si depresivan i spreman od svega odustati, sjeti se da to radiš zato jer se radi o tvojoj budućnosti. Sjeti se da si godinama učio i mučio se da bi danas bio svoj čovjek, s vlastitim prihodima i vlastitom slobodom. Ovo je početak tvoga samostalnog života te, što prije to shvatiš, prije ćeš i uspjeti u svome naumu. Ne daj da te neuspješan dan pokoleba, već za svaku odbijenu molbu pronađi tri nove i nastavi tražiti.

FOTO: Pinterest

I dalje se traga za 3-godišnjom djevojčicom, obitelj majke kontaktirala odvjetnika


IZVOR: HER CAMPUS
FOTO: PIXABAY