LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Nezadovoljstvo nastavom na daljinu

Studenti u Americi tuže sveučilišta; žele povrat novca za školarine

S tužbama se trenutno bori više od 25 sveučilišta u SAD-u. Studenti traže korekcije iznosa školarina jer su zakinuti za pojedine usluge, a kažu i da je loša kvaliteta online nastave.

S tužbama se trenutno bori više od 25 sveučilišta u SAD-u. Studenti traže korekcije iznosa školarina jer su zakinuti za pojedine usluge, a kažu i da je loša kvaliteta online nastave.

Studenti u SAD-u zbog situacije s koronavirusom, kao i studenti u Hrvatskoj, nastavu pohađaju online. Uz to što ih dio nije zadovoljan načinom njena izvođenja, sve ih više podiže tužbe protiv sveučilišta kako bi povratili novac za školarine, piše Apnews.

Učenici, prijavite se za ovu stipendiju i provedite godinu dana u američkoj privatnoj školi


S tužbama se trenutno bori više od 25 sveučilišta, prema pisanju Apnewsa. Zagovornici korekcije cijena vode se argumentom da je ovakvo iskustvo studiranja znatno lošije i da nije primjereno naplaćivati puni iznos školarine jer su zakinuti za nastavu unutar kampusa, mogućnosti korištenja knjižnica, laboratorija, rada na projektima, sudjelovanja u sportskim aktivnostima i slično. 

Student iz Đakova dobio tužbu protiv sveučilišta zbog neodržavanja nastave u vrijeme koronavirusa


K tome navode i da kvaliteta online nastave nije na dovoljno visokoj razini. Naime, neka se ne održavaju uživo, a ni u onima koja se održavaju često nije moguće aktivno sudjelovati. 

Novi trendovi u zaštiti američkih školaraca od školskih pucnjava


Sveučilišta se, prema pisanju spomenutog medija, pravdaju činjenicom da se nalaze usred pandemije te da djelatnici fakulteta naporno rade kako bi osigurali neometano funkcioniranje nastave. Ken McConnellogue sa Sveučilišta u Coloradu kazao je pak da odvjetnici samo žele iskoristiti situaciju i zaraditi. S druge strane, odvjetnici smatraju da bi sveučilišta trebala vratiti dio novca studentima jer im ne isporučuju usluge koje su inače uračunate u iznos školarine. 
FOTO: PIXABAY