LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
HR panel u sklopu natjecanja „Regional Case Study"

Održano panel predavanje na temu ljudskih resursa

Sudionici panel predavanja bili su Loreta Žmak, Vedrana Zovak, te Amel Hadžipašić, Emil Šetić i Filip Šetić iz Start-Up udruge.

Sudionici panel predavanja bili su Loreta Žmak, Vedrana Zovak, te Amel Hadžipašić, Emil Šetić i Filip Šetić iz Start-Up udruge.

„HR panel“ – panel predavanje iz područja ljudskih resursa održano je u sklopu natjecanja Regional Case Study (RCS) u prostorijama Istarske razvojne agencije (IDA-e).

Sudionici panel predavanja bili su Loreta Žmak (Valamar Riviera), Vedrana Zovak (Uniline), te Amel Hadžipašić, Emil Šetić i Filip Šetić iz Start-Up udruge.

Loreta Žmak rekla je da sljedeće godine planiraju zapošljavati pripravnike/ce u hotelskim operacijama hotela i kampova Valamar Riviere. Pripravnički staž traje godinu dana, a pripravnici se upoznaju s radom svih odjela hotela/kampova te centralnih službi (financije, kontroling, prodaja, marketing, upravljanje prihodima).

HR panel - Regional Case Study
 
Izvor: Start-up udruga
 

Pripravnici u Valamaru, po pozitivnoj evaluaciji pripravništva, imaju mogućnost daljnjeg tijeka razvoja karijere kroz Valamar akademiju za pomoćnike/direktore hotela i/ili kampova.
– Program Valamar akademije traje dvije godine, izrađuje se individualni razvojni program za svakog polaznika koji pratimo i kojim upravljamo kroz strukturiran i razrađen sustav mentorstva – izjavila je Loreta Žmak, specijalist razvoja i edukacije u Valamaru.

Zanimljiv panel o vjerovanjima i vrijednostima mladih, s gostom Zlatkom Dalićem


Istaknula je kako se selekcijski postupak odabira kandidata za pripravništvo odvija kroz sljedeće korake; po odabiru kandidata koji udovoljavanju uvjetima slijedi pismeno testiranje, usmeni intervju, radionica procjene te završni intervju.

Tražene su kompetencije visoko školsko obrazovanje (poželjno turističko-hotelijerskog ili ekonomskog usmjerenja) i znanje stranih jezika (engleski obvezno, plus još jedan strani jezik - njemački ima prednost). Poželjno je iskustvo u sezonskim hotelijerskim poslovima.                               

– Od ostalih projekata i aktivnosti sektora Ljudskih resursa izdvajamo ključne: proces upravljanja učinkom menadžment timova, nagrađivanje radnika tijekom sezone, krovni edukacijski program, procjenjivanje kvalitete rada radnika, projekt ispitivanja korporativne kulture i klime, stipendiranje učenika strukovnih zanimanja slastičar, kuhar, konobar, sufinanciranje zapošljavanja mjerama HZZ-a (stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, stalni sezonac), ISO 9001 domena Ljudskih resursa, moja ideja za Valamar – projekt nagrađivanja ideja zaposlenika i promoviranje važnosti sudjelovanja svih zaposlenika u razvoju poslovanja i uspjehu tvrtke – navela je Loreta Žmak iz Valamara.

HR panel - Regional Case Study/1
 

Novi studij upravljanja ljudskim potencijalima


Izvor: Start-up udruga
 

Vedrana Zovak, voditeljica odjela ljudskih resursa Unilinea istaknula je kako su prakse studenata poželjne, ali da to područje nije zakonski regulirano, što je i jedan od razloga zašto su nedovoljno prisutne. Upravo zbog želje da razvijemo svijest o potrebi stjecanja radnog iskustva i radnih navika studenata, Uniline je pokrenuo suradnju sa Veleučilištem Vern te provode pilot projekt u kojem studenti imaju priliku upoznati agencijsko poslovanje.

Navela je projekt Start-Up udruge, natjecanje u poslovnim slučajevima iz područja turizma - Istrian Tourism Competition (ITC), koji predstavlja inovativan način pristupa selekcijskom procesu te kroz praktične zadatke omogućuje lakši pronalazak kvalitetnih pojedinaca. Kao primjer uspješne suradnje sa Start-up udrugom ističe zapošljavanje studenta koji je u sklopu ITC-a sudjelovao u rješavanju poslovnog slučaja njihove kompanije.

Amel Hadžipašić istaknuo je da je kroz projekte Start-Up udruge poput StartMeUp, Regional Case Study (RCS) i Istrian Tourism Competition (ITC) zaposleno na desetine mladih osoba. Posebno veseli činjenica da se u pravilu radi o međunarodno uspješnim poduzećima poput Infobipa i Unilinea, što je još jedan dokaz da ovakvi projekti okupljaju kvalitetne mlade pojedince.

U zadnje vrijeme često nam se u potrazi za takvim pojedincima dodatno javljaju i poslodavci koji nikad nisu sudjelovali u projektima udruge, što je dokaz prepoznatljivosti koje je udruga stekla kroz svoje djelovanje i realizaciju navedenih projekata. Jedan od takvih je i Regional Case Study, čije je 2. izdanje okupilo čak 122 natjecatelja s različitih sveučilišta iz cijele Hrvatske (najviše iz Zagreba, Rijeke, Osijeka i Pule).

IZVOR: START-UP UDRUGA
FOTO: START-UP UDRUGA