LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
MENSA SLAVI 25 GODINA POSTOJANJA

Krije li te u tebi genije? Hrvatska Mensa provodi posljednje testiranje inteligencije za ovu godinu

Primarni cilj testiranja nije postati članom Hrvatske Mense, nego testirati inteligenciju, što se i naglašava prilikom svakog testiranja.

Primarni cilj testiranja nije postati članom Hrvatske Mense, nego testirati inteligenciju, što se i naglašava prilikom svakog testiranja.

Ovu subotu Hrvatska Mensa održava posljednje ovogodišnje tesitranje inteligencije, a isto će provesti ovlašteni Mensin psiholog. Rezultat testiranja stiže na e-mail adresu svakog pristupnika u roku od mjesec dana, a svi koji ostvare rezultat bolji nego 98 posto populacije zaprimit će poziv za učlanjenje u Hrvatsku Mensu, koja ove godine obilježava 25. godišnjicu postojanja.

 

Testiranje inteligencije provest će se na Filozofskom fakultetu, a na prethodno održanom testiranju na međunarodni Dan inteligencije testirano je sveukupno 367 pristupnika u svih 5 najvećih hrvatskih gradova, što predstavlja dosada najveći broj osoba koje su pristupile testiranju u jednome danu.

 

U aktualnoj godini Hrvatska Mensa obilježava 25 godina postojanja, a dana 8. studenoga 2022. u Udruzi je po prvi put od osnutka premašena brojka od 1200 članova u jednoj godini, s trenutnim brojem od 250 članova više nego godine (2005.) u kojoj je dosegnut najveći broj članova do ove godine, te s gotovo 400 članova više u odnosu na 2021. godinu.

 

Na Filozofskom fakultetu traju upisi na novi diplomski studij


Iz Odjela za organizaciju testiranja Hrvatske Mense posebno pozivaju učenike i studente da se prijave jer ostvaruju pravo na popust za testiranje, te cijena za njih iznosi sto kuna. Prijava na testiranje moguća je ovdje, a na istom mjestu  na kojem se može pronaći više informacija o testiranju, a na kojem primarni cilj nije postati članom Hrvatske Mense, nego testirati inteligenciju, što se i naglašava na svakom testiranju.

 
Primjeri zadataka s testiranje (FOTO: Mensa)
 

Raspisan natječaj za upis na doktorski studij Sociologije u Zagrebu


Minimalna dobna granica za pristupanje testiranju je 14 godina, a mlađi od 18 godina trebaju doći u pratnji roditelja ili staratelja. Testovi inteligencije koji se koriste su rodno i dobno neutralni, zasnivaju se isključivo na slikama, te za uspješan rezultat na testu nije potrebno prethodno znanje, poznavanje matematike, razina obrazovanja niti znanje jezika.


 


Velike napetosti na političkoj sceni oko novog studija – desnica protiv pokretanja „Rodnih studija”


 

FOTO: STUDENTSKI.HR VIA CANVA