LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Maturijada 2025.

Karlovačka norijada obilježena incidentima: vrijeđali, gurali i polijevali policajce

Tradicionalno okupljanje maturanata održano je 23. svibnja u više gradova Karlovačke županije – Karlovcu, Dugoj Resi, Ogulinu i Slunju. Najveći broj sudionika okupio se upravo u Karlovcu, gdje je zabilježeno nekoliko ozbiljnih situacija koje su zahtijevale intervenciju policije.

Tradicionalno okupljanje maturanata održano je 23. svibnja u više gradova Karlovačke županije – Karlovcu, Dugoj Resi, Ogulinu i Slunju. Najveći broj sudionika okupio se upravo u Karlovcu, gdje je zabilježeno nekoliko ozbiljnih situacija koje su zahtijevale intervenciju policije.

Iako je Maturijada 2025. trebala biti vesela proslava kraja srednjoškolskog obrazovanja, događaji u Karlovcu zasjenjeni su nizom incidenata koji su završili prijavama za prekršaje i jedno kazneno djelo. Tradicionalno okupljanje maturanata održano je 23. svibnja u više gradova Karlovačke županije – Karlovcu, Dugoj Resi, Ogulinu i Slunju – a najveći broj sudionika okupio se upravo u Karlovcu. Unatoč preventivnim upozorenjima policije i apelima roditeljima, u Karlovcu je zabilježeno nekoliko ozbiljnih situacija koje su zahtijevale intervenciju policije.

Već oko 20 sati, na prostoru ŠRC Korana, 19-godišnji sudionik povorke vrijeđao je policijske službenike koji su osiguravali javno okupljanje. Bio je pod utjecajem alkohola od 1,49 promila.

„Nadležnom sudu bit će proslijeđen optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz čl. 17. iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira”, priopćeno je iz Policijske uprave karlovačke.


Planiraš upisati faks? Već sada se možeš učlaniti u studentski servis i početi raditi


Nešto kasnije, oko 21.15 sati, također na prostoru ŠRC Korana, 17-godišnjak je upotrijebio zabranjeno pirotehničko sredstvo. Kod njega je pronađena još jedna petarda kategorije F3, čije je posjedovanje i uporaba građanima zabranjena. I on će odgovarati pred nadležnim sudom zbog kršenja Zakona o eksplozivnim tvarima.

Treći incident dogodio se oko 23:30 sati, kada je drugi 17-godišnjak, pod utjecajem alkohola od 1,72 promila, vikao na zaštitara ispred šatora.

„Protiv njega će također nadležnom sudu biti proslijeđen optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz čl. 13. iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira”, priopćeno je iz Policijske uprave karlovačke.


Maturante sljedeći tjedan čeka ispit iz hrvatskog jezika: evo na što trebaju obratiti pozornost


Mladić polio policajce, dvojica savladana


No, najteži incident dogodio se nešto poslije ponoći, kada je skupina mladih na prostoru ŠRC Koran ozbiljno narušila javni red, a prema dvojici je podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela prisile prema službenoj osobi.

Kako navodi Policijska uprava karlovačka, 18-godišnjak je vrijeđao policajca i odbio napustiti šator, nakon čega je fizički odgurnuo službenika. Tijekom intervencije, 19-godišnjak je pokušao omesti postupanje policije, a kad su policajci pokušali uspostaviti red, i njega su morali fizički savladati. U međuvremenu, drugi 18-godišnjak polio je policajce pićem.

„Za vrijeme dok su policijski službenici provodili policijsku ovlast prema 18-godišnjaku, 19-godišnjak im je onemogućavao postupanje na način da ih je počeo gurati nakon čega drugih dvoje policijskih službenika prema njemu primjenjuju policijsku ovlast, a nakon čega je i njih počeo odgurivati. Prilikom prolaska od šatora do ulaza u ograđeni prostor, drugi 18-godišnjak polijeva pićem navedene policijske službenike te ih vrijeđa raznim pogrdnim riječima”, priopćeno je iz Policijske uprave karlovačke.


Testiranjem je utvrđeno da su sva trojica bila pod utjecajem alkohola – od 0,42 do 1,38 promila. Protiv dvojice, 18- i 19-godišnjaka, podnesena je kaznena prijava zbog prisile prema službenoj osobi, dok je treći 18-godišnjak prijavljen za narušavanje javnog reda i mira.
IZVOR: POLICIJSKA UPRAVA KARLOVAČKA
FOTO: GRAD KARLOVAC