U Splitu se održava ljetna škola o etičnosti ekonomskih procesa, raspodjeli bogatstva i doprinosima nauka Crkve
Organizatori posebno pozivaju studente iz Splita da se pridruže predavanjima, koja će se održavati svakodnevno od 9 do 17 sati.
Organizatori posebno pozivaju studente iz Splita da se pridruže predavanjima, koja će se održavati svakodnevno od 9 do 17 sati.
Od 18. do 25. kolovoza 2024. godine, Sveučilište u Splitu bit će domaćin Europske ljetne škole Franjine ekonomije. Organiziranje tog događaja preuzeo je Hrvatski HUB Franjine ekonomije uz podršku Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Fakulteta društvenih znanosti s Angelicuma i Docat Centra Split. Tema ovogodišnje škole fokusirana je na Raspodjelu bogatstva i cjeloviti ljudski razvoj: doprinosi Franjine ekonomije.
Ljetna škola održat će se kao dio Blended Intensive Programmes (BIP) uz financijsku potporu Europske unije kroz program Erasmus+. Partneri u projektu uključuju Sveučilište primijenjenih znanosti Tarnówa u Poljskoj, Teološki fakultet Sveučilišta u Ljubljani, Katoličko sveučilište Pázmány Péter u Budimpešti i Sveučilište Gál Ferenc iz Segedina u Mađarskoj.
Program će otvoriti panel-rasprava na temu Nedostatci kapitalizma i cjeloviti ljudski razvoj, s početkom u 19 sati, u Južnom tornju Sveučilišne knjižnice u Dvorani don Frane Bulića. Raspravi će prisustvovati brojni stručnjaci, uključujući Andreja Grubišića, Melanie Rieback iz Nizozemske, profesoricu Dawn Carpenter iz SAD-a te fra Martina Carbajo-Nuneza iz San Diega i Rima.
Predavači će tijekom tjedna obraditi niz tema, uključujući raspodjelu bogatstva, univerzalni osnovni dohodak, zdrave modele radnog mjesta i postrastuću ekonomiju. Ljetna škola namijenjena je studentima, akademskim i stručnim djelatnicima te svima zainteresiranima za dublje razumijevanje ekonomskih i socijalnih izazova današnjice.
Organizatori posebno pozivaju studente iz Splita da se pridruže predavanjima, koja će se održavati svakodnevno od 9 do 17 sati. Europska ljetna škola Franjine ekonomije pružit će polaznicima znanja o Franjinoj ekonomiji, etičkim prosudbama suvremenih ekonomskih procesa te doprinosima socijalnog nauka Crkve.