LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
JOB4ME 2.0

Samo nekoliko klikova vas dijeli od pronalaska idealne volonterske prakse i stjecanja dragocjenih vještina – online!

Online volontiranje podrazumijeva pružanje pomoći, resursa ili podrške putem digitalnih kanala te pruža nevjerojatne mogućnosti za doprinos zajednici iz vlastitog doma.

Online volontiranje podrazumijeva pružanje pomoći, resursa ili podrške putem digitalnih kanala te pruža nevjerojatne mogućnosti za doprinos zajednici iz vlastitog doma.

Volontiranje u digitalnom dobu otvara nove horizonte za doprinos zajednici iz udobnosti vlastitog doma. Tehnologija je danas ključni dio naših života, a online volontiranje omogućava pojedincima da se uključe u korisne projekte bez fizičkog prisustva.

Online volontiranje podrazumijeva pružanje pomoći, resursa ili podrške putem digitalnih kanala. Umjesto da fizički posjetite organizaciju, možete raditi na projektima, podržavati inicijative i komunicirati s drugima koristeći internetske alate. Ova fleksibilnost omogućuje osobama s različitim rasporedima, fizičkim ograničenjima ili geografski udaljenim lokacijama da se uključe i daju svoj doprinos.


Postoji mnogo različitih oblika online volontiranja. Primjerice, možete pomoći neprofitnim organizacijama pisanjem i uređivanjem sadržaja, kao što su članci, blogovi ili promotivni materijali. Ako imate iskustva s društvenim mrežama, možete upravljati profilima na društvenim mrežama organizacija, stvarajući sadržaj i angažirajući zajednicu. Ako ste vrsni u grafičkom dizajnu ili marketingu, možete stvarati vizualne materijale ili razvijati strategije za promociju. Tehnička podrška, poput održavanja web stranica ili razvoja aplikacija, također je važan aspekt online volontiranja.

Na EFRI-u će se dijeliti Dekanove nagrade za volontiranje, sport i studentski aktivizam. Evo kako se prijaviti



Zašto je online volontiranje tako važno? Prvo, pruža izuzetnu fleksibilnost jer volonteri mogu raditi u vrijeme koje im odgovara, što je korisno za one s punim radnim vremenom ili drugim obavezama. Također, omogućuje ljudima iz različitih dijelova svijeta da se uključe, što doprinosi raznolikosti iskustava i ideja. U trenucima kada su fizički sastanci otežani, online volontiranje omogućuje održavanje društvene interakcije i povezanosti. Osim toga, nudi priliku za stjecanje novih vještina koje mogu biti korisne u budućim karijerama.

Ako želite započeti s online volontiranjem, ovih nekoliko koraka vam mogu pomoći da uđete u svijet virtualnog volontiranja. Prvo, istražite opcije preko interneta te provjerite lokalne neprofitne organizacije koje nude mogućnost online sudjelovanja u projektima. Primjerice, posjetite stranicu Volonterskog centra i otkrijte brojne prilike za volontiranje online – možda baš tamo pronađete savršenu volontersku praksu za sebe. Razmislite o svojim vještinama i interesima kako biste pronašli područje u kojem možete najviše pomoći. Kada pronađete priliku koja vam odgovara, prijavite se i podijelite svoje vještine s organizacijom. Budite aktivni u komunikaciji s timom i drugim volonterima te se angažirajte u projektima.

Prijavite svoje favorite za Volonterski Oskar: nominirajte pojedince, škole, fakultete i tvrtke koje čine razliku


Online volontiranje pruža nevjerojatne mogućnosti za doprinos zajednici iz vlastitog doma. Bez obzira na vrstu angažmana koju odaberete, vaša pomoć može značajno utjecati na vaš, ali i na živote drugih. Iskoristite priliku da se uključite, razvijate svoje vještine i postanete dio globalne zajednice volontera koja radi na stvaranju boljeg svijeta.


Članak je nastao u sklopu projekta JOB4ME 2.0 – volontiranjem do posla, a za sadržaj je odgovoran isključivo Centar za razvoj mladih. Projekt provodi CERM u partnerstvu s Gradom Glinom, Gradom Hrvatska Kostajnica i s udrugom Ženska soba te uz financijsku potporu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.
 

FOTO: FREEPIK / ILUSTRACIJA