LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Fakultet strojarstva i brodogradnje

Još jedan Fakultet najavio promjene u ljetnom semestru: tjedno opterećenje povećava se za 33 posto

Temeljem mjera, kako obavještava Uprava FSB-a, predviđeno je da sva predavanja i vježbe završe ranije, odnosno 8. svibnja.

Temeljem mjera, kako obavještava Uprava FSB-a, predviđeno je da sva predavanja i vježbe završe ranije, odnosno 8. svibnja.

U narednom periodu slijedi sanacija čak 23 zgrade fakulteta za zagrebačkom području.

Kao što smo ranije pisali, Filozofski fakultet u ljetnom semestru planira organizirati nastavu putem online platformi. Građevinski fakultet se odlučio za hibridno izvođenje nastave, a sada je poznat i način na koji će studenti Fakulteta strojarstva i brodogradnja slušati predavanja i vježbe.

Prijavite se za CEEPUS stipendije za ljetni semestar, a evo što ako vaš faks nije dio CEEPUS mreže


Kako stoji u priopćenju kojeg su dobili studenti FSB-a, uvode se nove mjere te će veći dio nastave biti održan prije nego se javi potreba za iseljenjem iz prostora Fakulteta. 

Ljetni semestar na FSB-u kreće 27. veljače, a ne 6. ožujka kako je prvotno bilo planirano. Također, studenti će predavanje i vježbe odrađivati i subotom (predviđeno je ukupno šest radnih subota).

Zagrebački fakultet traži volontere za organizaciju događaja, odlična prilika za profesionalni razvoj


Druga mjera tiče se povećanja tjednog opterećenja nastave. Konkretno, satnica će se povećati za 33 posto - školski sat će, umjesto standardnih 45 minuta, u ljetnom semestru trajati 60 minuta, a reducirat će se i broj pauza. Ako studenti primjerice imaju dva sata predavanja, tada nastava traje 120 minuta uz 15 minuta pauze (60+15+60). 

Temeljem mjera, kako obavještava Uprava FSB-a, predviđeno je da sva predavanja i vježbe završe ranije, odnosno 8. svibnja. Potreba za online nastavom, prema predviđanju Uprave, javit će se 22. travnja. Dakle, studenti će posljednjih dva tjedna ljetnog semestra provesti u online okruženju, no kolokviji će biti održani u fizičkom obliku.


Poznati proizvođač automobila i jedan zagrebački fakultet žele optimizirati proizvodnju baterija za aute uz pomoć AI-ja



 
IZVOR: FSB/MAIL
FOTO: GOOGLEMAPS/SCREENSHOT