LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Tehnologija

VIDEO: Leteći auto iz Slovačke dobio je dozvolu za letenje

Kompanija iz slovačkog grada Nitre predstavljala je prototipe još od 2013., a sad su dobili službeni certifikat.

Kompanija iz slovačkog grada Nitre predstavljala je prototipe još od 2013., a sad su dobili službeni certifikat.

Klein Vision, slovačka kompanija koja proizvodi leteći automobil naziva AirCar, rekla je da je automobil dobio dozvolu za letenje, prenosi Euronews.

Ovo je prvo hrvatsko veleučilište koje je postalo član Hrvatskog instituta za kibernetičku sigurnost


Glasnogovornik slovačkog ministarstva rekao je kako ovo vozilo-letjelica zadovoljava europske avijatičke standarde te mu je tako dodijeljen certifikat.

Sudjelujte na 48-satnom maratonu inovacija za očuvanje mora, najbolja ekipa putuje u Brest


AirCar je prije ovog rezultata napravio više od 70 sati probnih letova i 200 polijetanja i slijetanja. Pokreće ga BMW-ov motor od 160 konjskih snaga, a može letjeti 500 kilometara. U Klein Visionu su rekli da već rade na novom prototipu, koji će imati domet od 1000 kilometara i letjeti 300 kilometara na sat.

Učenici i studenti učili o najnovijim dostignućima u svijetu robotike


FOTO: SCREENSHOT/YOUTUBE