LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
116 006

Volontiraj na liniji Nacionalnog pozivnog centra za žrtve kaznenih dijela i prekršaja

Linija Nacionalnog pozivnog centra za žrtve kaznenih dijela i prekršaja je dostupna svakim danom 24 sata dnevno uključujući vikende, blagdane i praznike, a volonteri/ke su upravo oni koji pružaju podršku.

Linija Nacionalnog pozivnog centra za žrtve kaznenih dijela i prekršaja je dostupna svakim danom 24 sata dnevno uključujući vikende, blagdane i praznike, a volonteri/ke su upravo oni koji pružaju podršku.

Nacionalni pozivni centar za žrtve kaznenih dijela i prekršaja traži nove volontere za pružanje podrške preko telefonske linije, a prijaviti se možete do 3. studenog.

Naime, Nacionalni pozivni centar je projekt Udruge za podršku žrtvama i svjedocima, Ministarstva pravosuđa i uprave i Programa Ujedinjenih naroda za razvoj Hrvatska (UNDP), a danas je prepoznat po jednostavnom i standardiziranom besplatnom broju 116 006. Upravo na tom broju sve žrtve i svjedoci kaznenih djela i prekršaja te članovi njihovih obitelji mogu anonimno dobiti emocionalnu podršku, pravne i praktične informacije te ih se po potrebi može uputiti na institucije ili druge organizacije civilnog društva na daljnje ostvarivanje prava.


Zagrebačke udruge mladih organiziraju „Pozivnjaču” – događaj na kojem će predstaviti volonterske aktivnosti


Linija je dostupna svakim danom 24 sata dnevno uključujući vikende, blagdane i praznike, a volonteri/ke su upravo oni koji pružaju podršku.

Od volontiranja do preporuke za posao

Pridružite se volonterima Europskih snaga solidarnosti


Za početak, svi koji imaju želju volontirati moraju imati navršenih 18 godina i služiti se engleskim jezikom, a od volontera/ki se očekuje nediskriminatorno ponašanje prema svim pripadnicima društva, otvorenost, odgovornost i pouzdanost.

Volonteri koji prođu selekcijski postupak imaju priliku unaprijediti svoje komunikacijske vještine i pravna znanja, pohađati brojne edukacije, radionice i seminare, volontirati u dinamičnom i empatičnom okruženju te umrežiti se s ostalim organizacijama civilnog društva.

Nakon završenog volontiranja, volonteri/ke dobivaju potvrdu o kompetencijama stečenim volontiranjem, a nakon 200 odvolontiranih sati i preporuku za posao.

Hrvatica transformira živote u Tanzaniji: „Iako su uvjeti siromašni, ljudi su zadovoljni malim stvarima.“



Obrazac preko kojeg se prijavljujete za volontiranje možete pronaći ovdje .

FOTO: PRESS, UPŽS