LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Učeničko natjecanje

Bronca za Hrvatsku na Međunarodnom turniru mladih prirodoslovaca

Zahvaljujući studentskoj udruzi Istraživački centar mladih, Hrvatsku su i ove godine predstavljali naši učenici na Međunarodnom turniru mladiih prirodoslovaca s kojeg su se vratili na odličnom trećem mjestu.

Zahvaljujući studentskoj udruzi Istraživački centar mladih, Hrvatsku su i ove godine predstavljali naši učenici na Međunarodnom turniru mladiih prirodoslovaca s kojeg su se vratili na odličnom trećem mjestu.

Hrvatski tim sastavljen od šest učenika sudjelovao je na Međunarodnom turniru mladih prirodoslovaca u Tbilisiju, glavnom gradu Gruzije, od 5. do 12. srpnja 2018. godine Učenici, predvođeni članovima Istraživačkog centra mladih, postigli su izvrstan rezultat osvojivši brončanu medalju. Ovo je već četvrta medalja zaredom koju su naši učenici osvojili na ovom natjecanju.

Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca ekipno je natjecanje koje pokriva područja raznih prirodnih znanosti: matematike, fizike, biologije, kemije i informatike. Tim učenika uz vodstvo mentora rješava niz unaprijed zadanih eksperimentalnih problema te tijekom natjecanja predstavlja i brani svoja rješenja u takozvanim znanstvenim borbama s drugim timovima.

Kapetan hrvatske ekipa ove je godine bio Grgur Premec, a uz njega su se natjecali Ana Ćenan, Elena Lukačević, Luka Mikšić, Marko Šarić i Andrej Todić. Pripremali su ih i vodili studenti Sveučilišta u Zagrebu: Domagoj Pluščec s Fakulteta elektrotehnike i računarstva te Domagoj Gajski, student Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

Sudjelovanje hrvatskog tima na međunarodnom turniru organizira neprofitna studentska udruga Istraživački centar mladih. Putovanje na međunarodno natjecanje ove su godine podržali Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Fakultet elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, tvrtka Comping te županije, gradovi, općine i škole naših natjecatelja.

FOTO: ISTRAŽIVAČKI CENTAR MLADIH