LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Sloboda govora

Pokrenut je virtualni alat za prijavu govora mržnje

Alat služi kako bi svaki pojedinac mogao prijaviti govor mržnje te kako bi se promicala demokratska načela na kojima se naše društvo temelji.

Alat služi kako bi svaki pojedinac mogao prijaviti govor mržnje te kako bi se promicala demokratska načela na kojima se naše društvo temelji.

U sklopu projekta Protiv mržnje izrađen je alat za prijavljivanje govora mržnje dostajemrznje.org. Alat je nastao u suradnji Centra za mirovne studije, GONG-a i Kuće ljudskih prava Zagreb, a služi za prijavljivanje govora mržnje na internetu, društvenim mrežama te u medijima i javnim prostorima. Cilj je potaknuti građane da prijave neprimjerena ponašanja u vlastitoj okolini kako bi nadležna tijela mogla reagirati, ali i podsjetiti društvo da živi prema demokratskim načelima čiji su sastavni dio tolerancija, interkulturalnost i pluralizam.

Za prijavu je potrebno ispuniti polja na službenoj stranici sa što više informacija, nakon čega se iščekuje javljanje administracijskog tima koji osobu upućuje na mogućnosti postupanja s obzirom na ispunjenu prijavnicu. Prijavom dajete svoj obol tolerantnom i pluralnom društvu u kojemu svatko ima pravo na ljudsko dostojanstvo i može neometano uživati sva svoja ljudska prava, neovisno o svojim osobinama, navodi se na stranici.

FOTO: PIXABAY