LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Državni turnir

Ovo su najbolji učenici prirodoslovci u Hrvatskoj!

Među više od 80 učenika iz cijele Hrvatske koji su se natjecali na ovogodišnjem Državnom turniru mladih prirodoslovaca u organizaciji ICM-a, proglašen je poredak 11 najboljih.

Među više od 80 učenika iz cijele Hrvatske koji su se natjecali na ovogodišnjem Državnom turniru mladih prirodoslovaca u organizaciji ICM-a, proglašen je poredak 11 najboljih.

Istraživački centar mladih organizirao je sedmu godinu zaredom Državni turnir mladih prirodoslovaca, a kako navode, radi se o najvećem eksperimentalnom natjecanju iz prirodnih znanosti u Hrvatskoj. Održan je u nedjelju, 24. siječnja, a najbolji su bili sljedeći učenici:
 1. Ema Novak
 2. Stipe Popović
 3. Borna Soukup
 4. Đurđica Kovačić
 5. Dominik Čondić Bijader
 6. Mia Čmrlec
 7. Marta Mikac
 8. Klara Klanac
 9. Karlo Brebić
 10. Eva Konforta
 11. Petra Jurišić.
Organizatori ističu da se ove godine prijavilo više od 80 učenika iz cijele Hrvatske. Nakon selekcije pozvali su 11 najboljih u znanstvenu borbu kako bi odabrali ekipu koja će predstavljati Hrvatsku na Međunarodnom turniru u Kazakhstanu, planiranom tijekom ljeta 2021. 

– Ovo će biti već sedma godina da se naši učenici natječu na Međunarodnom turniru na kojem se svake godine hrvatska reprezentacija natječe protiv 30-ak mladih timova iz cijelog svijeta – od Rusije, Kine, Novog Zelanda do Švicarske, Gruzije i Irana. Ponosno ističemo da se naši učenici još ni jednu godinu nisu vratili bez medalja, od kojih su najnovije zlato iz Bjelorusije 2019. te zlato iz Sankt Petersburga 2020. godine – dodaju iz Istraživačkog centra mladih.

FOTO: PIXABAY