LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Istraživanje o mjerama

HRejting: Većina je za covid-potvrde u kafićima i restoranima; lockdown za necijepljene polovica ne podržava

Anketa govori o odnosu ispitanika prema odabranim mjerama za suzbijanje pandemije donesenima u drugim europskim zemljama.

Anketa govori o odnosu ispitanika prema odabranim mjerama za suzbijanje pandemije donesenima u drugim europskim zemljama.

U jučerašnjem središnjem Dnevniku HRT-a objavljen je novi HRejting, a govori o odnosu ispitanika prema odabranim mjerama za suzbijanje pandemije donesenima u drugim europskim zemljama.

Što se tiče lockdowna za necijepljene koji tako ne bi smjeli izlaziti iz kuće osim s opravdanim razlogom, primjerice nabavke hrane ili odlazak na posao, kao što to uvodi Austrija, polovica ispitanika nije za tu mjeru. Točnije, njih 55.5% ne bi podržalo tu mjeru, dok ih 39.4% odgovara da bi podržali lockdown za necijepljene. Mali postotak ne zna ili ne želi odgovoriti.

Hrvatska proglašena jednom od najljepših zemalja na svijetu za vožnju automobilom


Na pitanje podržavate li uvođenje covid-potvrda za ulazak u kafiće, restorane, frizerske salone, teretane, po uzoru na Njemačku i Italiju, većina ispitanika, njih 55%, podržava tu mjeru, a oko 40% ne.

Mjeru uvođenja covid-potvrde za sve zaposlene u javnom i privatnom sektoru, kao što je to napravila Italija, podržalo bi 53.5% posto ispitanika, a oko 40% ne bi. Ostali ne znaju ili ne žele odgovoriti.

Studenti se sljedećeg tjedna mogu cijepiti protiv HPV-a na splitskom Kampusu


Slijedi pitanje o uvođenju covid-potvrda za sve vjernike na molitvama u vjerskim objektima, kao što je to u Sloveniji. Gotovo 53% ispitanika podržalo bi tu mjeru, a njih 39.5% ne bi.

Posljednje pitanje odnosi se na uvođenje covid-potvrda za učenike srednjih škola, koji bez njih ne bi mogli pohađati nastavu. 60% ispitanika ne bi podržalo tu mjeru, a 33% bi podržalo uvođenje covid-potvrda za srednjoškolce.

Cijepljenje protiv HPV-a za mlade na 11 lokacija u Zagrebačkoj županiji


Istraživanje je provedeno od 15. do 17. studenog na uzorku od 1400 ispitanika. Najveća pogreška uzorka je +/- 2.62%, a pouzdanost istraživanja 95%.
FOTO: UNSPLASH