LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Gastrofešta

Djelatnici Studentskog centra podijelili oko dvije tisuće porcija rižota na riječkom Korzu

Iskorišteno je 350 kilograma svježih liganja, 140 kilograma riže te 40 litara maslinovog ulja.

Iskorišteno je 350 kilograma svježih liganja, 140 kilograma riže te 40 litara maslinovog ulja.

Povodom Dana grada i blagdana sv. Vida, u petak je na riječkom Korzu održana tradicionalna Gastrofešta koja je i ove godine okupila veliki broj građana. Centralni događaj bilo je zajedničko druženje uz ukusni rižoto od liganja, kojeg je pripremljeno za oko 2 tisuće porcija.  

Više od 960 studenata bez mjesta u riječkim domovima, evo koliko iznose prosječne ocjene prijavljenih


Za ovogodišnju manifestaciju korišteno je 350 kilograma svježih liganja, 140 kilograma riže te 40 litara maslinovog ulja. Pripremu i podjelu obroka organizirao Studentski centar Rijeka.

Podijeljeno je oko 2 tisuće porcija rižota od liganja, a građani su rekli da je hrana bila izvrsna,“ rekla je gradonačelnica Grada Rijeke, Iva Rinčić.


Kako odabrati cimera te mogu li studenti i studentice dijeliti sobe? SC objasnio pravila smještaja


Osim podjele glavnog jela, Udruženje obrtnika Rijeka pridružilo se podjelom slastica, a atmosferu je dodatno upotpunio glazbeni nastup klape Nevera.
 

Natječaj za studentske domove zbunio mnoge studente, SC im odgovorio i pojasnio pravila prijave


IZVOR: GRAD RIJEKA
FOTO: FREEPIK / ILUSTRACIJA