LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Dječji vrtić „Bambi”

Bake i djedovi darivali vrtićku djecu povodom Uskrsa

Umirovljenici su djeci donijeli darove, pisanice, šarene košare i sjeno.

Umirovljenici su djeci donijeli darove, pisanice, šarene košare i sjeno.

U Dječjem vrtiću Bambi u Jakovlju vladao je pravi uskrsni duh, a sve zahvaljujući već tradicionalnom susretu s članovima Udruge umirovljenika Općine Jakovlje. Umirovljenici su djeci donijeli darove, pisanice, šarene košare i sjeno, unoseći veselje i toplinu u prostor vrtića te kako bi običaj traženja pisanica i dalje opstao među djecom.

Bolnički vrtići u Hrvatskoj: znate li koliko ih imamo?


Ta lijepa tradicija započela je prije četiri godine na inicijativu Božice Sučije, članice udruge, koja je željela povezati najmlađe i starije generacije kroz zajedničke običaje.

„Danas smo se okupili u vrtiću Bambi kao članovi Udruge umirovljenika Općine Jakovlje. Prije četiri godine ideju za ovakav susret predložila je naša članica Božica Sučija. Pomislile smo – pa svi smo mi bake i djedovi! Zašto se ne bismo povezali s najmlađima i time stvorili novu lijepu tradiciju?” kazala je Branka Majcen, predsjednica udruge.


FOTO: Obnovljen je dječji vrtić u Svetoj Mariji, pogledajte kako izgleda


Načelnica Sanja Borovec izrazila je zahvalnost za ovu inicijativu, naglašavajući važnost zajedništva i međusobne pomoći.

„Ovo je za mene najveća sreća koju možemo doživjeti u našoj općini – kada vidimo da se ljudi povezuju, pomažu jedni drugima, prenose ljubav, pažnju i običaje. To je pravi smisao blagdana”, kazala je.

IZVOR: TV ZAPAD
FOTO: FREEPIK / ILUSTRACIJA