Župan Stričak prozvao Čačića zbog najave izgradnje studentskog doma: „Ako želi pomoći, neka daruje svoje zemljište”
Stričak napominje da jedan od ključnih uvjeta za prijavu na natječaj za studentske domove uključuje posjedovanje zemljišta na kojem će se objekti graditi, a Varaždinska županija takvo zemljište na području Zagreba, prema njegovim riječima, nema.

Stričak napominje da jedan od ključnih uvjeta za prijavu na natječaj za studentske domove uključuje posjedovanje zemljišta na kojem će se objekti graditi, a Varaždinska županija takvo zemljište na području Zagreba, prema njegovim riječima, nema.
Varaždinski župan, Anđelko Stričak, oštro je reagirao na nedavni istup predsjednika NS Reformisti Radimira Čačića koji je najavio projekt izgradnje studentskog doma u Zagrebu. Stričak smatra da je Čačićev prijedlog tek još jedan u nizu neostvarivih projekata, koji, kako tvrdi, služi isključivo za stjecanje političkih poena, a ne za stvarnu pomoć studentima.
„Gospodine Čačiću, ako zaista želite pomoći studentima, darujte im svoje zemljište u Zagrebu“, poručio je Stričak, sugerirajući da bi mogao konkretno djelovati kako bi olakšao studentski život mladima.
U svom očitovanju, župan ističe da je Čačićev prijedlog utemeljen na „utopiji“, a ne na realnim osnovama.
„Nije sporno da ima sva prava promovirati svoje neostvarive ideje, ali se pritom svojim utopijama služi kako bi pod svaku cijenu „utopio“ druge.“, poručio je župan.
Stričak je potom podsjetio na činjenicu da je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih u prosincu prošle godine otvorilo Poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za „Modernizaciju, unaprjeđenje i proširenje infrastrukture studentskog smještaja“. Međutim, kako je istaknuto, za prijavu na natječaj mogu se javiti samo javna visoka učilišta ili ustanove poput Studentskog centra, čime je, prema Stričaku, Čačiću jasno trebalo biti poznato da Varaždinska županija, niti njezine ustanove, nisu u mogućnosti sudjelovati u tom postupku.
„Treba li pojašnjavati da Varaždinska županija nije visoko učilište, a niti studentski centar, isto kao što nije grad niti općina koji su se jedini ranije mogli prijaviti na natječaj za izgradnju domova umirovljenika? To su laži koje će sada stalno ponavljati, jer je očito uvjeren da građanima iznova može prodavati maglu, i to nakon „uspješne“ izgradnje „doma umirovljenika u Dubrovniku“, „škole u Zadru“, „posla stoljeća u Izraelu“ i „akvarija na vrhu Vodotornja“.“, poručio je župan.
Stričak također napominje da jedan od ključnih uvjeta za prijavu na natječaj za studentske domove uključuje posjedovanje zemljišta na kojem će se objekti graditi, a Varaždinska županija takvo zemljište na području Zagreba, prema njegovim riječima, nema.
„Njegov najnoviji utopijski projekt ima još jednu manu: jedan od uvjeta za izgradnju studentskog doma je da prijavitelj ili partner bude vlasnik nekretnine ili nositelj prava građenja na nekretnini na kojoj će se objekt graditi. Teško je vjerovati da gospodinu Čačiću nije poznato da Varaždinska županija, a niti njezine ustanove u svojem vlasništvu nemaju takvu nekretninu na području Zagreba. Ako gospodin Čačić doista želi pomoći studentima iz naše županije i osigurati im povoljan smještaj, pozivamo ga da im daruje svoje građevinsko zemljište u Zagrebu.“, zaključio je župan Stričak.
Sve informacije o Pozivu za dodjelu bespovratnih sredstava za „Modernizaciju, unaprjeđenje i proširenje infrastrukture studentskog smještaja“ dostupne su ovdje.