LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Sveučilišna knjižnica Rijeka

Znanstveni djelatnici imaju priliku savladati tehnike pretrage informacija te izrade i vrednovanja znanstvenih radova

Program se sastoji od pet radionica koje prate kronološki proces izrade, objavljivanja i vrednovanja znanstvenog rada.

Program se sastoji od pet radionica koje prate kronološki proces izrade, objavljivanja i vrednovanja znanstvenog rada.

Sveučilišna knjižnica Rijeka poziva znanstvenike i istraživače s područja Sveučilišta u Rijeci da se prijave na program cjeloživotnog učenja pod nazivom Informacijski alati za istraživače, koji će se održati od 25. do 29. studenoga 2024. godine. Cilj programa je omogućiti polaznicima stjecanje vještina i znanja o korištenju suvremenih alata za upravljanje znanstvenim informacijama i učinkovito predstavljanje svojih istraživačkih radova široj znanstvenoj i društvenoj zajednici.

Program se provodi u sklopu projekta OPUS (Open and Universal Science), čiji je cilj razvoj mjera za reformu vrednovanja znanstvene djelatnosti prema principima otvorene znanosti. Također, dio je YUFE DIOSI modela doktorskog obrazovanja, inovativnog programa koji omogućuje međunarodno i interdisciplinarno obrazovanje s partnerima iz šest europskih sveučilišta unutar YUFE alijanse.

Tehnički fakultet iz Rijeke i akademija iz Niša potpisali sporazum o suradnji s fokusom na studentske prakse i zajedničke projekte



Program je osmišljen kako bi povećao znanstvenu produktivnost i globalnu vidljivost rezultata istraživanja te se sastoji od pet radionica koje prate kronološki proces izrade, objavljivanja i vrednovanja znanstvenog rada. Polaznici mogu odabrati pohađanje jedne ili više radionica. Nakon završenih radionica, polaznicima će biti uručena potvrda o sudjelovanju.

Kako preživjeti prvu godinu? Dođi na radionicu i nauči od starijih kolega



Svaka radionica traje od 10 do 13 sati, a svaki dan bit će posvećen različitoj temi. 25. studenog bit će fokus na informacijskim službama i uslugama za istraživače, kao i alatima koji pomažu autorima u postizanju veće vidljivosti. Sljedeći dan, 26. studenoga, radionica će obuhvatiti alate za učinkovito pretraživanje znanstvenih informacija. 27. studenoga bit će posvećen alatima za upravljanje znanstvenim informacijama, dok će 28. studenoga sudionici učiti o alatima koji podržavaju objavljivanje znanstvenih radova. Program će završiti 29. studenoga radionicom o alatima za vrednovanje radova i znanstvenih časopisa.

Izbori za rektora Sveučilišta u Rijeci bit će jedinstveni, prvi put primijenjen novi izborni sustav



Program je namijenjen osobama koje imaju završen sveučilišni diplomski studij, a sudjelovanje je moguće putem online platforme MS Teams. Prijave su otvorene do 21. studenoga 2024. godine, a prijavni obrazac može se pronaći ovdje.
IZVOR: SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA RIJEKA
FOTO: FREEPIK / ILUSTRACIJA