LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Profesor povijesti

Sveučilište Sjever zaposlilo povjesničara i političara Miru Kovača

Studentima Sveučilišta Sjever od sada će povijest predavati doc. dr. sc. Miro Kovač.

Studentima Sveučilišta Sjever od sada će povijest predavati doc. dr. sc. Miro Kovač.

Sveučilište Sjever prije nekoliko dana objavilo je odluku o odabiru kandidata za prijem u radni odnos, odnosno o zaposlenju doc. dr. sc. Mire Kovača kao profesora povijesti.

Sveučilište Sjever uvelo novu kategoriju Rektorovih nagrada: „Biti intelektualac ne znači samo imati visok prosjek ocjena”


Naime, kako navodi u odluci, Sveučilište ga je nakon objavljenog natječaja izabralo za radno mjesto u znanstveno-nastavno zvanje docenta, područje humanističkih znanosti, polje povijest, na neodređeno vrijeme u radnom vremenu od 20%.

Ne znaš još točno što želiš studirati? FHS je za one koji žele razumjeti ljude, društvo i svijet oko sebe


Doc. dr. sc. Miro Kovač povjesničar je, političar i diplomat, koji je 2016. godine obnašao dužnost ministra vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske. Studij je započeo na Sveučilištu u Zagrebu, a završio ga je na Sveučilištu Sorbonne Nouvelle, gdje je i, kako stoji u biografiji, doktorirao iz povijesti međunarodnih odnosa.

HBOR nudi studentske stipendije od 300 do 600 eura uz zaposlenje nakon studija


Odluka je dostupna na web-stranici Sveučilišta Sjever.
FOTO: WIKIMEDIA/J. PATRICK FISCHER