novi laboratorij
Riječki fakultet oprema novi STEM laboratorij: „Prostirat će se na tri etaže”
Novi laboratoriji prostirat će se na ukupno 1.700 četvornih metara, raspoređenih na tri etaže, a bit će namijenjeni istraživačima, studentima i gospodarskom sektoru.
Novi laboratoriji prostirat će se na ukupno 1.700 četvornih metara, raspoređenih na tri etaže, a bit će namijenjeni istraživačima, studentima i gospodarskom sektoru.
Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci započeo je provedbu projekta TEH Open Innovation Gate – STEM/ICT industrijski laboratoriji za Industriju 4.0, kojim se stvaraju preduvjeti za razvoj i opremanje najvećih STEM laboratorija u zapadnom dijelu Hrvatske.
Novi laboratoriji prostirat će se na ukupno 1.700 četvornih metara, raspoređenih na tri etaže, a bit će namijenjeni istraživačima, studentima i gospodarskom sektoru. Poseban naglasak stavljen je na suradnju s malim i srednjim poduzećima, kao i na prijenos znanja i tehnologije iz akademske zajednice u praksu.
Prema najavama s Fakulteta, robotska oprema trebala bi biti instalirana već tijekom svibnja, dok projekt obuhvaća i razvoj mobilne robotike te nabavu napredne opreme za industrijsku automatizaciju.
OZNAKE: