LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
praksa u Atlanticu

Iskustvo prakse u Atlantic Grupi: „Otišla sam s prakse s dojmom da je Atlantic Grupa upravo ona vrsta organizacije u kojoj bih željela raditi u budućnosti“

Louise Madigan, studentica s vrlo impresivnim životopisom, ovog je ljeta odradila praksu u Atlantic Grupi. Pridružila se timu za Korporativno upravljanje održivosti sa zadatkom izrade svojevrsnog „onboarding” priručnika za dobavljače kako bi im se olakšao proces izračuna njihovih emisija stakleničkih plinova.

Louise Madigan, studentica s vrlo impresivnim životopisom, ovog je ljeta odradila praksu u Atlantic Grupi. Pridružila se timu za Korporativno upravljanje održivosti sa zadatkom izrade svojevrsnog „onboarding” priručnika za dobavljače kako bi im se olakšao proces izračuna njihovih emisija stakleničkih plinova.

Louise Madigan, studentica s vrlo impresivnim životopisom, ovog je ljeta odradila praksu u Atlantic Grupi. Uz studentske obaveze i praksu, Louise se ranije bavila i volontiranjem za UN, vodila je studentsku udrugu koja je sudjelovala na klimatskoj konferenciji COP29, a pomagala je i kao student konzultant u Dokters van de Wereld.

Louise je rođena u Splitu, no osnovnu i srednju školu završila je u Azerbajdžanu zbog poslovnih obaveza roditelja. Danas je studentica interdisciplinarnog studija u Nizozemskoj s fokusom na psihologiju i kognitivnu neuroznanost.

FOTO: Louise Madigan
 

U Atlantic Grupi pridružila se timu za Korporativno upravljanje održivosti sa zadatkom izrade svojevrsnog onboarding priručnika za dobavljače kako bi im se olakšao proces izračuna njihovih emisija stakleničkih plinova.

„S emisijama sam se malo bavila i ranije, ali samo na akademskoj razini. Ova mi je perspektiva bila nepoznata, pa sam učila kako pristupiti izračunu emisija te kako taj složeni proces pretvoriti u nešto što naši dobavljači mogu uzeti i koristiti kao prvi korak na svom putu prema održivosti ili kao sljedeću razinu u svom procesu računanja emisija“, objašnjava Louise.


FOTO: Louise Madigan
 

Konačni proizvod njezina rada u Atlantic Grupi je priručnik od otprilike 20 stranica u kojem je objašnjeno sve od toga kako započeti put prema održivosti, do toga što je sve potrebno za sam proces te dodatne smjernice kompanije.

„Bilo je zanimljivo jer je zadatak bio učiniti temu razumljivom dobavljaču koji možda nije upoznat s time, a to je onda bilo vrijedno i za mene jer sam i sama bila početnica. Smatrala sam da imam dobru perspektivu kako temu učiniti razumljivom i stvarno ju prenijeti na najbolji mogući način“, kaže Louise.


Uz priručnik, Louise je pomagala i u izradi prezentacija za različite radionice o održivom poslovanju, sudjelovala je i u slaganju upitnika za dobavljače, a bila je prisutna i na sastancima vezanima uz projekte  tima.

„Bila sam zahvalna na povjerenju koje su mi dali da prisustvujem tim sastancima i doprinosim koliko mogu. Mislim da sam već drugi dan prakse otišla na timski sastanak i bila zadivljena i zahvalna na razini povjerenja koje su mi dali da budem prisutna, upijam sve i kasnije čak dajem svoje prijedloge“, naglašava Louise.

FOTO: Louise Madigan

Ističe i da ju je njezin tim primio na najljepši mogući način. Od početka se osjećala kao dio tima čiji je glas jednako bitan.

„Ne mogu biti zahvalnija timu u koji sam bila primljena. Svaka osoba, moji mentori, moje kolege bili su toliko gostoljubivi i stvarno su mi dali osjećaj da sam pravi član Atlantica. To je najvažniji aspekt moje prakse“, tvrdi Louise.

FOTO: Louise Madigan

FOTO: Louise Madigan
 
Smatra da je najvrjednija lekcija koju je naučila za vrijeme prakse upravo kakvo radno okruženje želi u budućnosti.

„Otišla sam s prakse s dojmom da je Atlantic Grupa upravo ona vrsta organizacije u kojoj bih željela raditi u budućnosti, a nakon iskustva u Atlanticu odlučila sam se prijaviti na diplomski studij poslovanja, znajući da je to okruženje u kojem se vidim“, objašnjava Louise.


Na pitanje, kako uspijeva balansirati sve uloge u tako mladoj dobi, kaže da jedno vidi kao predah od drugog.

„Kada se bavim fakultetskim obavezama, to mi je predah od svih mojih izvannastavnih aktivnosti. A kada radim na izvannastavnim aktivnostima, to mi je predah od studiranja. Tako održavam ravnotežu“, pojašnjava.

FOTO: Louise Madigan
 

Glavna motivacija u svemu što radi joj je želja da doprinese zajednici i razvoju drugih ljudi, a svima koji razmišljaju o praksi, poručuje da budu samouvjereni.

„Nema razloga za nervozu. Svi u Atlanticu žele da uspijete i žele da vam to bude dobro iskustvo. Imate puno toga za ponuditi i oni imaju puno toga za dobiti od vašeg rada. Budite otvoreni za nova iskustva i nove veze. Nemojte se bojati dati svoj doprinos“, zaključuje Louise.

FOTO: Louise Madigan
IZVOR: ATLANTIC GRUPA
FOTO: LOUISE MADIGAN