Četvrtfinale Copa Américe

Reprezentacija Perua, na krilima napadača Paola Guerrera, odletjela je u polufinale Copa Américe.

Imenima najmanje atraktivan susret četvrtfinala Copa Américe ponudio je više od očekivanoga. Peruanci su na stadionu Muncipal zasluženo pobijedili Bolivijce, i to 3:1, čime su osigurali mjesto u polufinalu. Napadač Paolo Guerrero postigao je sva tri pogotka za Peru.

Prvi gol zabio je u 20. minuti. Ubacivanje Vargasa s lijeve strane pomoglo je Guerreru da loptu pošalje u mrežu za 1:0. Na drugi gol čekao je samo tri minute. Cueva je poslao izvrsnu dubinsku loptu, nakon čega je Guerrero sam izašao pred vratara Quinoneza. Bolivijski se golman u ključnom trenutku poskliznuo i dodatno smanjio ionako male šanse da zaustavi Guerrerov udarac za 2:0.

Treći gol došao je nakon pada koncentracije u bolivijskoj obrani. Guerrero je presjekao jedno neoprezno dodavanje i sam se sjurio prema vrataru. Lako ga je matirao za veliko vodstvo Perua od 3:0. Počasni pogodak za Boliviju postigao je Moreno, i to iz kaznenog udarca u 84. minuti.

Peru će u polufinalu igrati protiv domaćina Čilea.