22. nagrada Stubičkih Toplica

Sven Gorup iz FSB Racing Teama prvi na Sljemenu

Otvorenje sezone brdskih utrka održano je na Sljemenskoj stazi u 22. Nagradi Stubičkih Toplica. U svojoj kategoriji pobijedio je Sven Gorup, vozač FSB Racing Teama.

U nedjelju je održana brdska automobilska utrka pod nazivom Nagrada Stubičkih Toplica u organizaciji Autokluba INA Delta.

Natjecanje je održano na stazi na Sljemenu, a u svakoj kategoriji održane su po dvije utrke. Od te dvije utrke gledalo se najbolje vrijeme i po tome se određivao pobjednik. U sklopu natjecanja vozila se i utrka oldtimera, tj. povijesnih vozila.

Pobjednik u ukupnom poretku bio je član Autokluba Rijeka Siniša Krainc, koji je u svom Ford Escortu ostvario vrijeme 2:58:412 i tako za nepunu sekundu slavio ispred Dejana Dimitrijevića iz Velike Gorice. Kraincu je ovo četvrta pobjeda u ukupnom poretku, čime se izjednačio s Nikom Pulićem, koji je također četiri puta slavio na Sljemenskoj stazi.

Među laureatima bio je i Sven Gorup, koji je sa svojom Škodom Fabijom bio prvi u kategoriji do 1400 ccm. Gorup je inače glavni vozač trkačke ekipe Fakulteta strojarstva i brodogradnje s kojom je ostvario zapažene rezultate.