Sveučilišno prvenstvo u rukometu

Rukometašice KIF-a najbolje na Sveučilištu u Zagrebu

Rukometašice Kineziološkog fakulteta u finalu Sveučilišnog prvenstva svladale su PMF i tako sebi priskrbile titulu najboljih rukometašica na Zagrebačkom sveučilištu. Treće mjesto osvojile su rukometašice ERF-a.

Završeno je ovogodišnje Sveučilišno prvenstvo u rukometu za studentice. Rukometašice Kineziološkog fakulteta dominirale su natjecanjem i na kraju su osvojile prvo mjesto bez poraza.

U natjecanju je sudjelovalo ukupno trinaest ekipa, koje su bile razdijeljene u dvije skupine. Nakon razigravanja po skupinama, u četvrtfinale su prošle po četiri ekipe iz svake skupine.

U polufinale su se plasirale ekipe Kineziološkog, Edukacijsko-rehabilitacijskog, Stomatološkog i Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.

Rukometašice KIF-a su se preko ERF-a kvalificirale u finale. Pridružile su im se rukometašice PMF-a, koje su svladale Stomatologiju. U finalu su se Kineziologinje lako obračunale s PMF-om (29:16). Treće mjesto osvojile su studentice ERF-a, svladavši Stomatologinje s 20:15.