Velik sportski uspjeh

Ivan Kvesić, student fizioterapije, osvojio treće hrvatsko zlato sa svjetskih prvenstava u karateu

Ivan Kvesić jest 22-godišnjak koji je u subotu osvojio zlatno odličje na Svjetskom prvenstvu u karateu. Zbog sportskih obveza morao je zamrznuti fakultetsku godinu, a na sljedećim natjecanjima pokušat će doći do kvalifikacija na Olimpijske igre u Tokiju.

Hrvatska ima još jednu zlatnu medalju na svjetskim prvenstvima, i to u karateu – sportu koji će 2020. godine imati olimpijsku premijeru u Tokiju. Ivan Kvesić, pišu vijesti.rtl.hr, prošlu je subotu u Madridu osvojio zlatno odličje u poluteškoj kategoriji do 84 kg, a time se približio odlasku na sljedeće Olimpijske igre.

Kvesić je 22-godišnjak rođen i odrastao u Širokom Brijegu te je član KK-a Hercegovina iz Zagreba. Također studira fizioterapiju na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu, ali je zamrznuo godinu zbog sportskih obveza. Do finala je stigao nakon pet pobjeda, a do zlatnoga odličja došao je bez borbe jer se njegov suparnik, Ukrajinac Valerij Čobotar, ozlijedio te morao odustati od borbe.

– Svjestan sam činjenice da sam postao svjetski prvak, ali ne i težine koju ta titula ima sama po sebi. Djeluje mi nestvarno i danas kada kažem za sebe da sam prvak svijeta. – prepričao je za vijesti.rtl.hr Kvesić svoje prve dojmove.

Ivan je karate počeo trenirati zbog brata Anđela, koji je osvojio broncu na Svjetskom prvenstvu 2016. godine, a njegovo je zlato treće u hrvatskoj povijesti sa svjetskih prvenstava u karateu. Prije njega osvojili su ga Junior Lefevre 2000. godine te Danil Domdjoni 2008. godine

Čekaju ga još mnoga natjecanja kojima želi izboriti i Olimpijske igre u Tokiju, a ako nastavi ovakvim tempom, rezultati će zasigurno biti odlični.

– Neće biti previše prostora za neke posebne pripreme. Kvalifikacijski ciklus traje do petog mjeseca 2020. Imamo jako puno kvalifikacijskih natjecanja te se traži od sportaša da su cijelo vrijeme na jako visokoj razini. – istaknuo je.