Završnica sveučilišnih natjecanja

Dominacija studenata Sveučilišta u Zagrebu u tri sporta

Osim što su osvojili četverostruku krunu u košarci, zagrebački studenti osvojili su natjecanja i u rukometu, šahu i ženskom futsalu. Splitski studenti osvojili su natjecanje u muškom fustalu te odbojci na pijesku. U odbojci je prvo mjesto pripalo Riječanima i Puljankama.

Osim što su osvojili četverostruku krunu u košarci, kako smo već ranije izvijestili, zagrebački studenti osvojili su natjecanja u rukometu, šahu te ženskom futsalu, dok su splitski studenti osvojili muški fustal i odbojku na pijesku. U odbojci su prvo mjesto osvojili Riječani i Puljanke.

U finalu rukometnog natjecanja Sveučilište u Zagrebu bilo je bolje od osječkog Sveučilišta 26:24, a u igri za treće mjesto splitsko Sveučilište nadigralo je riječko 27:21. U ženskoj kategoriji zagrebačke studentice pobijedile su Osječanke 43:25, a u igri za treće mjesto Split je bio bolji od Rijeke 36:34. Pobjednici u muškoj i ženskoj kategoriji kvalificirali su se na Europsko prvenstvo u Bragi.

U šahu su u muškoj i ženskoj kategoriji dominirali zagrebački studenti. Kod studenata drugo mjesto zauzelo je Sveučilište u Splitu, treće osječko, a četvrto mjesto riječko sveučilište. U ženskoj kategoriji iza zagrebačkih studentica ostali su Sveučilište u Osijeku, Splitu i Sveučilište Sjever.

U futsalu su splitski studenti bili bolji od zagrebačkih 7:5, dok je VERN nadigrao Riječane 9:1 u igri za treće mjesto. Kod studentica su Zagrepčanke bile bolje od Splićanki 6:3, a treće mjesto osvojile su Riječanke koje su nadigrale Osječanke rezultatom 3:1. Pobjednici su se kvalificirali na Europsko prvenstvo u Poznanu.

U finalu odbojke Sveučilište u Rijeci pobijedilo je osječko Sveučilište 3:1. Treće mjesto osvojilo je zagrebačko Sveučilište koje je bilo bolje od splitskog 3:1. U ženskoj kategoriji, Sveučilište u Puli osvojilo je prvo mjesto ispred osječkog 3:2, dok je treće mjesto osvojilo zagrebačko Sveučilište koje je pobijedilo riječko 3:1.

U odbojci na pijesku prvo mjesto u muškoj i ženskoj kategoriji pripalo je splitskom Sveučilištu, a drugo zagrebačkom. Kod muških, treće mjesto pripalo je Riječanima, a četvrto Visokoj školi za poslovanje i upravljanje Baltazar Adam Krčelić. U ženskoj kategoriji, treće mjesto osvojile su Osječanke, a četvrto studentice VERN-a.