Izvanredan uspjeh

Student Sveučilišta u Zagrebu osvojio zlato na FISU Sveučilišnom prvenstvu u kickboxingu

Marko Džin osvojio je zlato u disciplini point fight, kategorija +84 kg – pobjedu je odnio u finalnoj borbi tehničkim nokautom.

Zagrebačko Sveučilište može se pohvaliti još jednim izuzetnim sportskim uspjehom. Naime, Marko Džin, student Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i član pulskog kickboxing kuba „Planet Sport" nastupao je na Svjetskom studentskom prvenstvu u kickboxingu.

„Osvojio je FISU Sveučilišno prvenstvo u kickboxingu za 2023. godinu pobijedivši u finalnoj borbi tehničkim nokautom bodovnom razlikom 10 : 0, predstavnika Cipra Mavrommatis Alexandrosa. Čestitamo Marku na iznimnom svjetskom uspjehu.“ – stoji na stranici Agronomskog fakulteta.

Prvenstvo se održalo u talijanskom Jesolu od 27. do 29. rujna 2023. godine, a organizatori su bili Međunarodni savez sveučilišnog sporta /FISU) i Svjetska kickboxing federacija (WAKO). Natjecanju su prisustvovali studenti iz 16 zemalja s 24 tima, s tri kontinenta.