Pobjeda domaćina 75-63

Riječani uspješniji od Splićana u prvom kolu Regionalne košarkaške lige

Rijeka-Split 2014

Riječani su u svom premijernom nastupu u novoj Regionalnoj ligi došli do prvih bodova. Pobijedili su Sveučilište u Splitu 75-63.

U novoosnovanoj studentskoj košarkaškoj ligi, koja se odigrava na regionalnoj razini, Riječani su u premijernom nastupu uvjerljivo pobijedili Sveučilište u Splitu rezultatom 75-63. Utakmica se odigrala u dvorani Mladosti u Rijeci, a detaljan izvještaj možete pročitati u nastavku.

Domaćini su krenuli vrlo ozbiljno i koncentrirano u utakmicu, što im se vrlo brzo i isplatilo te su u prvih pet minuta ostvarili vodstvo od 21:2. Do kraja prve četvrtine Splićani su se ipak uspjeli malo sabrati i smanjili su zaostatak na 25:14.

Druga četvrtina donijela je poprilično izjednačenu igru u kojoj izabranici trenera Karakaša nisu dozvoljavali riječkim košarkašima ponovno stvaranje veće prednosti. Na poluvrijeme se odlazi s +13 za Riječane.

U nastavku utakmice Splićani zonskom obranom pokušavaju ograničiti Riječane i smanjiti njihovu prednost, ali najbliže su došli samo na -9. Posljednja četvrtina također nije donijela ništa novo jer su košarkaši splitskog sveučilišta nastavili sa zonom te agresivnim presingom. Ipak, to im se nije isplatilo te Šime Olivari s 4 trice u posljednjim minutama susreta donosi Riječanima mirnu završnicu i prvu pobjedu u novoj ligi.

SVEUČILIŠTE U RIJECI - SVEUČILIŠTE U SPLITU   75-63 (25-14, 18-16, 15-15, 17-18)

RIJEKA: Vorkapić, Troskot 6, Kruljac, Olivari 26, Saftić 12, Jelenić 2, Vertel 4,