Međunarodni studentski turnir u Moskvi

Košarkašice Sveučilišta u Zadru osvojile zlato

zadarske_košarkašice

Zadranke su u finalu igrale protiv momčadi Sveučilišta USEK iz Bejruta. U utakmici, u kojoj su obje ekipe pokazale visoku kvalitetu igre, Zadranke su bile nadmoćnije.

Na međunarodnomu studentskom turniru Moscow Games 2015“ košarkašice Sveučilišta u Zadru osvojile su zlatnu medalju. U konkurenciji studenata iz 16 zemalja, Zadranke su uvjerljivo došle do prvog mjesta.

Prvi dan natjecanja Zadranke nisu izlazile na teren. Zato su drugi dan odigrale utakmice protiv ekipa Sveučilišta iz Moskve i Dolgoprudnyja, koje su obje završile pobjedama ekipe zadarskog sveučilišta. U polufinalu su im protivnice bile djevojke s Ekonomskog sveučilišta u Moskvi, za koji su igrale dvije ruske reprezentativke. Zadranke su izborile pobjedu i nastup u finalu koje se igralo isti dan u Olimpijskoj dvorani Luzhniki. Zadranke su utakmicu za zlato igrale protiv momčadi Sveučilišta USEK iz Bejruta koju su svladale 35:20.

Ruski domaćini ugostili su više od dvije tisuće studenata sportaša iz Austrije, Belgije, Izraela, Velike Britanije, Poljske, Makedonije, Finske, Norveške i osam drugih zemalja.