U napetoj utakmici Murter je odnio puni plijen

MNK Alumnus nije mogao do bodova protiv Murtera

U desetom kolu 1. HML i ogledu Murtera i MNK Alumnusa, „studenti” nisu mogli do bodova unatoč konstantnom pritisku i boljoj igri.

Malonogometaši Murtera su u desetom kolu prve hrvatske malonogometne lige slavili protiv Alumnusa u zadarskim Močirama. Iako je Alumnus dominirao tijekom cijelog susreta, agresivni domaćin i nepreciznost „studenata” rezultirali su pobjedom Murtera. Odmah na početku utakmice domaćini su poveli nakon kombinacije iz prekida. Prekršaj na sedam metara kratko je odigran do Klarina, a on spretno pogađa za 1:0. Vodstvo gostiju stajalo je na semaforu do sedme minute kada Ziberi uspijeva svladati Stojkića. Murter se više orijentirao na obranu i pokušaje iz kontri i polukontri, a Vedrić ih je u 16. minuti iz jedne takve prilike doveo u novo vodstvo.

Brnić dvije minute poslije postiže pogodak za novo poravnanje rezultata i ne dopušta domaćinu da s vodstvom ode na odmor.

Drugo poluvrijeme vrlo je slično prvom. Alumnus napada, a gosti se brane i čekaju svoju priliku. Posebno treba izdvojiti pokušaj Grbeše s četiri metra, ali na žalost „studenata”, nedovoljno precizan.

I prema starom nepisanom pravilu, domaćin je u posljednjoj minuti utakmice došao do punog plijena. Poslije izvođenja kornera Vedrić iznenađuje Modrušana i donosi Murteru velika tri boda.

Alumnus je i u ovoj utakmici mogao do boda, ne bi bilo nezasluženo da su igrači Miće Martića osvojili i sva tri, ali dominacija u utakmici još jednom nije materijalizirana.

Već u srijedu u Martinovki gostuje Square. To je utakmica u kojoj će Alumnus morati pobijediti ako želi zadržati priključak s vrhom ljestvice.

MNK MURTER - MNK ALUMNUS 3:2

MNK MURTER: Stojkić, Perišić, Klarin, Troskot, Bajamić, Vukić, Čačić, Jušić, Pavić, Ajduković

MNK ALUMNUS: Modrušan, Brnić, Grbeša, Đulvat, Matošević, Lukić, Capar, Grgić, Postružin, Ziberi, Bašić, Lazanin, Horvat, Vuk

Strijelci: 1:0 – 1′, Klarin; 1:1 – 7′ , Ziberi; 2:1 – 16′, Vedrić; 2:2 – 18′, Brnić; 3:2 – 40′, Vedrić.