LOGIN
REGISTRACIJA
Zaboravili ste lozinku?
Nekoliko savjeta za čišćenje

Savjeti za čišćenje zaslona pametnih telefona i tableta

Najprije ugasite uređaj, a onda pripazite na sljedeće.

Najprije ugasite uređaj, a onda pripazite na sljedeće.

Iako je to prilično logično, upozorit ćemo kako se voda nikako ne smije koristiti pri čišćenju ekrana, osim ako je isti vodootporan. Također, bilo bi poželjno kada bi uređaj bio ugašen te iskopčan s punjača. 

Kako bi se ekran najuspješnije očistio potrebno je koristiti krpice za čišćenje naočala, ili one napravljene od mikrofibre ili za čišćenje staklenih površina. Takve krpice mogu biti mokre ili suhe. Obične maramice i ubrusi mogu izgrebati zaslon, kao i ući u uređaj.

Ako se radi o nekim tvrdokornijim mrljama na zaslonu za kojeg ćete koristit više vlažnih krpica, potrebno je izvaditi bateriju te izbjegavati da vlaga uđe u mikrofon ili zvučnik.

Osim vode, nije poželjno koristiti niti prirodne tvari (ocat ili limunov sok) niti druga antibakterijska sredstva, iz čistog razloga što mogu uništiti boju i premaz. Također, sredstva koja su namjenjena za čišćenje LCD-a bi trebalo izbjegavati, a pri korištenju sredstva za čišćenje zaslona smartphonea i tableta, odnosno zaslona osjetljivih na dodir, sredstvo bi najprije trebalo poprskati prvo na krpicu, nikako ne direktno na zaslon.

Ukoliko se zaštitna folija odlijepi, savjetuje se korištenje četkice za zube kako bi se detaljno očistio zaslon. No, ipak je najbolja opcija stavljanje nove folije. 

Kada je riječ o USB ulazima, nikako ih ne treba čistiti čačkalicama, štapićima za uši ili nečim sličnim, nego je dovoljno samo puhnuti. Na druge načine mogu se oštetiti konektori.

Nakon što ste očistili uređaj, poželjno je ostaviti ga 10 minuta prije ponovnog uključivanja.

FOTO: RACUNALO