Osijek Software City Hackathon

Studenti FOI-a postigli velik uspjeh na OSC Hackathonu!

FOI Varaždin - junior pobjednici OS Hackathona 2015

Radi se o natjecanju OSC Hackathon na kojem je sudjelovalo čak dvanaest predstavnika Fakulteta organizacije i informatike u tri tima. Naši su studenti osvojili prvo mjesto u kategoriji juniora i drugo mjesto u kategoriji seniora.

Studenti Fakulteta organizacije i informatike postigli su izniman uspjeh na Osijek Software City Hackathonu. Natjecanje se održalo 10. listopada 2015., a trajalo je intenzivna 24 sata.

Natjecatelji su mogli izraditi rješenja za jedan od četiriju ponuđenih problema: studentski standard, zdrav život, jačanje poduzetništva i borba protiv komaraca.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 96 natjecatelja, a za izradu rješenja imali su samo 24 sata. U kategoriji juniora prvo su mjesto osvojili Mario Novoselec, David Ante Macan, Denis Pavlović i Boris Tomaš, koji su izradili aplikaciju koja koristi koncept gamifikacije kako bi na maštovite načine brojala ubijene komarce i mapirala ih na karti.

U seniorskoj konkurenciji drugo su mjesto osvojili Zoran Antolović, Alen Huskanović, Lovro Predovan i Igor Rinkovec, koji su izradili sustav za lakše pronalaženje poslovnih prostora za rad, u kojem ljudi mogu ocjenjivati prostor, a za svoj su rad osvojili nagradu od 8 tisuća kuna.