Završnica sveučilišnog prvenstva Hrvatske

Zagrebačko sveučilište osvojilo najviše trofeja

Sveučilište u Zagrebu pokazalo je da ima najbolje sportaše i sportašice u velikom finalu studentskih sportova u Poreču.

U Poreču je od 28. do 30. svibnja održana završnica Sveučilišnog prvenstva Hrvatske. Studenti iz svih dijelova Hrvatske, sa čak 13 sveučilišta i veleučilišta, borili su se za titulu najboljih u devet različitih sportova – futsalu, košarci, rukometu, odbojci, odbojci na pijesku, košarci 3v3, šahu, tenisu i stolnom tenisu. Prema procjenama organizatora, okupilo se otprilike 900 studenata natjecatelja, a zagrebačko sveučilište ponovno se dokazalo kao rasadnik sportskih talenata osvojivši 12 zlatnih i 3 srebrne medalje u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Napetosti, lijepih poteza i motiva nije nedostajalo, pogotovo ako se uzme u obzir da pobjednici nacionalnog prvenstva u svom sportu postaju predstavnici Hrvatske na Europskim sveučilišnim igrama, koje se iduće godine održavaju u Zagrebu i Rijeci.

Dolje niže navodimo neke od osvajača medalja na ovogodišnjoj završnici (bez šaha, tenisa i stolnog tenisa). Kao što je već rečeno, Sveučilište u Zagrebu osvojilo je najviše trofeja, ali odmah za vrat puše im Sveučilište iz Splita. Sve u svemu, bila je ovo uzbudljiva sportska studentska sezona.