Copa America: dan 5.

Vidal Chile

U dvije utakmice skupine A ekipe su zabile čak 11 golova.

U drugom kolu natjecanja po skupinama Copa Americe susreli su se Ekvador i Bolivija te Čile i Meksiko.

Pred samo 6000 gledatelja na stadionu Elias Figueroa raspucali su se Ekvadorci i Bolivijci. Bolivija je već na poluvremenu imala veliku prednost od 3:0. Strijelci su, redom, bili Radles, Smedberg i Moreno iz kaznenog udarca. Ekvador je propustio realizirati jedanaesterac kod rezultata 2:0. Ekvadorci se nisu lako predali i golovima su Ennera Valencije i Millera Bolanosa došli na samo gol zaostatka deset minuta prije kraja utakmice. Ipak, nisu se uspjeli izboriti za bod. Utakmica je završila 3:2 za Boliviju.

U glavni grad Čilea Meksikanci su došli ukrasti domaćinima pokoji bod. To su i najavili pogotkom Vuosoa u 21. minuti. Izjednačio je tek minutu kasnije sjajni Arturo Vidal. Zelene je u novo vodstvo doveo Raul Jimenez, da bi Eduardo Vargas prije poluvremena poravnao rezultat, na asistenciju Vidala. U 55. minuti Juventusova radilica ponovo je dala prednost svom Čileu. Ovoga puta to je učinio s bijele točke. Domaće navijače utišao je Vuoso, postavivši konačni rezultat 3:3.

Čile predvodi skupinu A s 4 boda, a slijedi ih Bolivija s 3 boda, Meksiko s 2 boda te Ekvador bez bodova.