Sveučilišno prvenstvo države u badmintonu, stolnom tenisu i tenisu

Sveučilištu u Zagrebu 7 naslova

Ilustracija stolni tenis, tenis i badminton

Zlatnu medalju u stolnom tenisu u muškoj konkurenciji osvojio je Franjo Josip Marelja, a u ženskoj konkurenciji Nadana Gavranić. Zlatnu medalju u badmintonu osvojio je Zvonimir Đurkinjak.

Na Zagrebačkom velesajmu se 17. i 18. listopada, u sklopu UNISPORT HR-a, održavalo Sveučilišno prvenstvo u badmintonu, tenisu i stolnom tenisu. Sveučilište u Zagrebu osvojilo je najviše naslova – u badmintonu (Denžić, Đurkinjak, Karl, Lončarić), stolnom tenisu u muškoj (Mamut, Marelja, D. Zeljko, I. Zeljko, Radanović) i ženskoj kategoriji (Magličić, Ramić, Švarc) te tenisu u muškoj kategoriji (Bilić, Kovacs, Šančić). U ženskoj kategoriji u tenisu pobijedila je ekipa Sveučilišta u Splitu u sastavu Ćurić i Štrbac.

Ove je godine prvi put održano i pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu i badmintonu. Zlatnu medalju u stolnom tenisu u muškoj konkurenciji osvojio je Franjo Josip Marelja, a u ženskoj konkurenciji Nadana Gavranić. Zlatnu medalju u badmintonu osvojio je Zvonimir Đurkinjak.

Na Prvenstvu su sudjelovali Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Zagrebačka škola ekonomije i managementa, Veleučilište u Slavonskom Brodu, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Zagrebu, Veleučilište VERN, Sveučilište u Rijeci i Sveučilište u Splitu.