Europsko sveučilišno prvenstvo u haklu

Splitski košarkaši srebrni u Kragujevcu

3x3 košarka

Splićani su na turniru nastupili u sastavu: Šipić, Petrašić, Radoš, Rašetina. Valja spomenuti da je Ivan Rašetina pokazao najbolje šutersko umijeće od svih natjecatelja. Uzeo je prvo mjesto u natjecanju u gađanju trica.

Reprezentacija Sveučilišta u Splitu osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u košarci "tri na tri". Prvenstvo se održalo u Kragujevcu. Od njih su u finalu bili bolji predstavnici Sveučilišta u Kragujevcu koji su ih u finalu svladali s 14:8.

Splićani su na turniru nastupili u sastavu: Šipić, Petrašić, Radoš, Rašetina. Valja spomenuti da je Ivan Rašetina pokazao najbolje šutersko umijeće od svih natjecatelja. Osvojio je prvo mjesto u natjecanju u gađanju trica.

Naši košarkaši su do finala turnira došli relativno lako. U prvom kolu pregazili su rumunjsko Sveučilište Pitešti, a nakon njih stradali su Izraelci s Instituta tehnologije. Uslijedile su pobjede nad Sveučilištem u Beogradu, bugarskim Sveučilištem Angel Konchev te Sveučilištem u Nišu.

U četvrtfinalu susreli su se s košarkašima iz Novog Sada koje su lako pobijedili, a u polufinalu su opet naletili na "mušterije" iz Beograda.

Splićanima je ovo druga uzastopna medalja na Europskim prvenstvima. Nisu, naime, uspijeli obraniti zlatnu medalju sa prvenstva 2013. godine Sljedeće prvenstvo održava se 2017. godine u Splitu.