Uspjeh u talijanskom Camerinu

Riječki sveučilišni odbojkaši u osmini finala

riječani

Plasman su osigurali pobjedom 3:1 u setovima protiv Sveučilišta u Portu.

Muška odbojkaška momčad Sveučilišta u Rijeci plasirala se među osam najboljih na Europskom sveučilišnom odbojkaškom prvenstvu koje se održava u talijanskom gradu Camerinu. Plasman su osigurali pobjedom 3:1 u setovima protiv Sveučilišta u Portu.

Nakon dobrog početka utakmice Riječani su popustili. Portugalska ekipa preuzela je dominaciju zahvaljujući dobrim servisima, zbog kojih su u konačnici uzeli prvi set rezultatom 25:22 unatoč polakom buđenju Riječana.

Riječka momčad uspostavila je dominaciju u ostatku utakmice. Treći set dobili su rezultatom 25:20, a četvrti 25:17 za konačni rezultat od 3:1 u setovima.

- Bila je to jako teška utakmica u kojoj je pobjedilo zajedništvo. Sretni smo zbog pobjede i nadamo se da ćemo nastaviti s dobrom igrom - izjavio je za Unisport.hr najbolji igrač utakmice Marino Marelić.

Dan odmora momčad će iskoristiti za razgledavanje grada Camerina. Nakon predaha riječku ekipu čeka nastavak Europskog sveučilišnog odbojkaškog prvenstva.