Veslanje

Dvostruko slavlje Oxforda na sveučilišnoj regati Sv. Duje

Regata SV. Duje 2017 pobjednici

Nijedna od tri hrvatske ekipe nije se plasirala u A finale, pa je tako u B finalu slavila domaća ekipa Sveučilišta u Splitu, dok je Sveučilište u Zagrebu zauzelo treće, a Sveučilište u Dubrovniku četvrto mjesto.

Veslačke ekipe Sveučilišta iz Oxforda slavile su u muškoj i ženskoj konkurenciji na utrci sveučilišnih osmeraca, koja je danas na regatnoj stazi u splitskom Spinutu održana u sklopu XVI. Međunarodne veslačke regate Sveti Duje. U utrci je ukupno sudjelovao 21 osmerac – 12 u muškoj i 9 u ženskoj konkurenciji – a ovim su slavljem Oxfordovci popravili prošlogodišnji rezultat bez medalje.

Kvaliteta posada koje su ove godine nastupale nažalost je hrvatske predstavnike ostavila bez prilike za nastupom u A finalu, koje je donijelo uzbudljivu utrku, u kojem su ovogodišnji pobjednici The Boat Racea na Temzi slavili s dvije sekunde prednosti (2:31.1) nad rivalima iz Cambridgea (2:33:7). Treće mjesto zauzeli su prošlogodišnji prvaci, sveučilište iz Aachena (2:35.9), dok su bez medalja na četvrtom, petom i šestom mjestu ostali sveučilište iz Pavie, Sveučilište Wroclaw (Poljska) te beogradsko sveučilište.

Kako je već spomenuto, nijedna od tri hrvatske ekipe nije se plasirala u A finale, pa je tako u B finalu slavila domaća ekipa Sveučilišta u Splitu (3:04.7), dok je Sveučilište u Zagrebu zauzelo treće (3:16.6), a Sveučilište u Dubrovniku četvrto mjesto (3:23.2). Ženska je konkurencija također obilovala uzbudljivim utrkama, a u finalu je posada Sveučilišta Oxford slavila (3:11.2) ispred drugoplasiranog Sveučilišta Hamburg (3:13.8), dok je jedina medalja za hrvatske predstavnike pripala brončanoj ekipi Sveučilišta u Zagrebu – Medicinski fakultet (3:22.4).

Revijalna utrka legendi Oxforda, Cambridgea i Splita održat će se sutra, na dan Sv. Dujem s početkom u 12:30 u splitskoj luci.

– Zadovoljni smo kvalitetom koju iz godine u godinu postiže Regata Sv. Duje, kao i ugledom koji uživa među najboljim europskim sveučilišnim posadama koje uvijek rado dolaze u Split ukrstiti vesla. Zato od srca pozivam sve Splićane i goste da im daju podršku i sutra prate utrku legendi na Rivi. – poručio je direktor Regate, Toni Gamulin.